Bratři Orffové vystoupí v Praze a chystají vydání vinylů

Bratři Orffové vystoupí v Praze a chystají vydání vinylů

Po beznadějně vyprodaných loňských koncertech míří Bratři Orffové 20. dubna do pražského Paláce Akropolis.

Na podzim tohoto roku pak chystají Bratři Orffové spolu s vydavatelstvím Minority Records vydání remasterovaných alb Bingriwingri a Šero na 180 gramových vinylech.

„O letošních koncertech jsme vlastně ani moc nepřemýšleli. Nakonec s ohledem na různé aktivity členů naší početné kapely vyšli stejně pouze dva možné termíny. Při výběru jsme neváhali ani sekundu a jedna ze dvou voleb padla na pražský Palác Akropolis. Tam jsem nejen prožil téměř deset let života, ale také nám velmi vyhovuje a vychází vstříc – umístěním, velikostí, zvukem, zázemím a hlavně vnímavými posluchači, “ říká kytarista Lukáš Novotný.

Bratři Orffové, odkazující svým názvem k dílu Carla Orffa, vznikli roku 2002. O tři roky později vydali debut Bingriwingri, následující Šero (2013) jim vyneslo ocenění Anděl v kategorii Skupina roku a Cenu hudební kritiky Apollo za album roku. Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Ivan Gajdoš, kytarista Lukáš Novotný, trumpetista Libor Martiník, bubeník Petr Odstrčil, basák Břetislav Koláček a klávesista a hráč na syntezátory Zdeněk Henych. Loni představili dosud nevydané skladby Píseň pro Stefanii Sauer a novinku Bez názvu s hostujícím kytaristou Tiborem Židou. Bratři Orffové vystoupí letos na jaře také 19. dubna v brněnském Kabinetu Múz.

„Při prvním vydání Bingriwingri v roce 2005 jsme byli rádi, že nám vůbec vyšla nějaká nahrávka. CD formát ve vlastním designovém bookletu od Jirky Libánského a dalších participujících výtvarníků – např. Vladimír Brož (Vladimír 518), Jakub Dvorský (Amanita Design), Tomáš Luňák, Lenky z Monidee, Dora Čančíková a další – pro nás znamenalo splnění velkého snu. Je zajímavé jak se během krátké chvíle situace změnila a dneska už spousta lidí ani vlastně nemá CD, kde přehrát. Velmi mile nás proto překvapil letošní zájem vydavatelství Minority Records vydat ve vinylové reedici obě alba. Ty prošly remasterem a budou vydány na kvalitním vinylovém nosiči s plnohodnotným vizuálním konceptem od Jirky Libánského,“ dodává Novotný.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM