New York, Singapur, Dubaj, Miami. Designový volnočasový park od dánských architektů bude od května i v Praze

New York, Singapur, Dubaj, Miami

Designový volnočasový park od dánských architektů bude od května i v Praze

Praha ve všech průzkumech patří tradičně mezi desítku nejatraktivnějších metropolí na světě. Od konce května získá i další výjimečnost: společně s New Yorkem, Singapurem, Dubají, Hong Kongem či Miami bude mít designový volnočasový park od dánských architektů MONSTRUM. Butky Park se otevře 27. května v sousedství Galerie Butovice.

Co park, to unikát. Dánští architekti vymýšlí své atrakce, které jsou určeny primárně pro děti, na míru každému místu a jeho příběhu. Ten pražský je inspirován místními obyvateli, kteří neřeknou Novým Butovicím jinak než Butky. A Butky, to už zní skoro jako budky. Ptačí tematika se stala inspirací pro dominantu nového areálu: unikátní dětské hřiště z dřevěných segmentů v podobě pštrosa, tukana, právě ptačí budky či vajíčka. Nejde přitom o žádné malé atrakce – například pštros měří na výšku bezmála 6 metrů. Úplně nejmenší děti pak potěší mlhoviště, z něhož budou vykukovat hroši.

New York, Singapur, Dubaj, Miami. Designový volnočasový park od dánských architektů bude od května i v PrazeV Butky Parku se však kromě dětí a jejich rodičů bude skvěle cítit kdokoli, kdo má rád pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, společnost přátel i dobrého jídla. Součástí nového volnočasového areálu o ploše tří fotbalových hřišť je vedle velkého množství zeleně například eventová koncertní zóna, multifunkční hřiště pro míčové či jiné týmové sporty a také areál pro pétanque. Nebude chybět ani grilovací zóna se stánkem řezníka, kiosky se zmrzlinou, pitím či dalším občerstvením a samozřejmě nové moderní sociální zařízení. Zachována zůstala také oblíbená dráha pro kolečkové brusle o délce 510 metrů.

Pro plnohodnotné vyžití ve venkovní volnočasové zóně jsme dětem chtěli dopřát něco minimálně stejně zajímavého a zábavného, jako je náš indoor zábavní park Superland. To se nám díky spolupráci se společností MONSTRUM podařilo. Navíc v celosvětově jedinečném provedení a za využití šetrných a odolných dřevěných prvků,“ říká o dominantě Butky Parku Michaela Šlégrová, center manažerka OC Galerie Butovice, ke kterému nový areál patří.

Butky Park naváže na Galerii Butovice a její zázemí. Díky tomu, že v celém projektu hraje prim dřevo coby stavební materiál a jeho součástí je i zeleň vytvářející klidnou atmosféru celé zóny, představuje přirozené spojení s přilehlým Prokopským údolím.

Investorem projektu Butky Park je vlastník obchodního centra Galerie Butovice – INVESTIKA realitní fond, jenž na realizaci projektu poskytl desítky milionů korun.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM