AFRICKÁ SAVANA PŘIVÍTALA SEZÓNNÍ OBYVATELE. PO LETECH SE VRÁTILI I PŠTROSI ZOO Praha

Velký africký výběh v Zoo Praha je po zimě opět osídlen

Paletu kopytníků doplnily letos i dvě samice pštrosa dvouprstého – návštěvníci zde spatří největšího ptáka světa po tříleté přestávce.

AFRICKÁ SAVANA PŘIVÍTALA SEZÓNNÍ OBYVATELE. PO LETECH SE VRÁTILI I PŠTROSI ZOO Praha

Buvolci běločelí

„Venkovní teploty už nám umožňují přesouvat africké kopytníky ven. Ve výběhu je návštěvníci budou moci pozorovat až do půlky října,“ říká kurátorka kopytníků Barbora Dobiášová s tím, že žirafám se brány stájí otevřou příští týden. „Ke společným expozicím je třeba přistupovat obezřetně. Nesmíme zapomínat na individuální potřeby každého druhu a dobře připravit půdu pro vzájemnou toleranci. Necháváme proto antilopám, zebrám a pštrosům čas výběh v klidu prozkoumat, přičemž žirafy ho obydlí až nakonec,“ vysvětluje.

Na travnatém výběhu u Afrického domu tak nyní návštěvníci spatří největší a současně nejohroženější druh zeber – zebry Grévyho, půvabné přímorožce beisa, mohutné antilopy vrané, společenské vodušky červené i jedny z nejrychlejších antilop světa buvolce běločelé. Poprvé od roku 2020 navodí atmosféru savany i pštrosi dvouprstí – mladé samice Verča s Julčou si v těchto dnech zvykají na svůj nový domov.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM