Rezidence Norská je v realizační fázi, byty exkluzivně nabízí realitní společnost LEXXUS NORTON

Rezidence Norská je v realizační fázi, byty exkluzivně nabízí realitní společnost LEXXUS NORTON

V nejkrásnější části pražských Vršovic právě nyní probíhá citlivá rekonstrukce secesního domu, který stojí na rohu ulic Kodaňská a Norská.

Na místě vznikne 38 bytů, dva ateliéry a dva nebytové prostory v parteru, které nyní k prodeji exkluzivně nabízí realitní společnost LEXXUS NORTON. Zájemci mají na výběr z široké škály dispozic a velikostí, od 1+kk po 4+kk, od 30 po 140 m2.

Rezidence Norská je v realizační fázi, byty exkluzivně nabízí realitní společnost LEXXUS NORTONDům, který se zdobnými fasádami obrací na jihozápad, si na jednu stranu zachová svůj historický ráz v podobě vysokých stropů a světlých místností se špaletovými okny, zároveň ale nabídne moderní pohodlí s novým výtahem v celkem 7 patrech.

„V případě Rezidence Norská zúročuje skupina RSBC své letité zkušenosti z oboru nemovitostí,“ vysvětluje Miloš Filip, Funds Managing Director fondu Schönfeld & Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti, který za projektem stojí. V realitách působí skupina RSBC už více než čtvrt století a na svém kontě má vedle rezidenčního a komerčního developmentu také úspěšné investiční nemovitostní fondy. „Mám radost, že ve Vršovicích budeme moct oživit krásný historický dům a citlivým způsobem ho přenést do 21. století.“

Místo, kde se Rezidence Norská nachází, patří ve Vršovicích k těm vůbec nejzajímavějším.

Z Kodaňské ulice se v uplynulých několika letech stala městská třída plná kaváren, restaurací a bister – ve stejném bloku budou mít noví obyvatelé k dispozici kupříkladu zavedené Café Jen nebo restauraci Benjamin 14, která se dostala i do prestižního výběru gastronomického průvodce Michelin.

Historický rohový dům stojí přímo proti vstupu do městského parku Heroldovy sady. V docházkové vzdálenosti budou majitelé bytů mít kupříkladu nedávno rekonstruované divadlo Vzlet, funkcionalistický kostel sv. Václava postavený podle návrhu Josefa Gočára nebo oblíbené Havlíčkovy sady neboli Grébovku, která patří mezi několik málo zachovaných pražských vinic. Blízko je to také na stadion fotbalových Bohemians a na Slavii, která vedle utkání v kopané také hostí koncerty velkých hudebních hvězd.

Rezidence Norská se nachází prakticky na rozhraní Vršovic a Vinohrad. Příjemnou procházkou je tak možné během pár minut dojít kupříkladu na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde se pravidelně konají farmářské trhy, nebo se vydat do Riegrových sadů na piknik s výhledem na Pražský hrad.

Dokončení projektu se plánuje na léto roku 2024.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM