ZOO PRAHA PŘEDSTAVILA VOMBATÍ SAMICI WINKLEIGH

ZOO PRAHA PŘEDSTAVILA VOMBATÍ SAMICI WINKLEIGH

Zoo Praha dnes představila svou první samici vombata obecného.

Čtyřletá Winkleigh se sice před návštěvníky Darwinova kráteru na čas ukryla v noře, o zábavu se však vedle herce Ondřeje Sokola mezitím postaral především dvouletý vombatí samec Cooper.

„Coopera a Winkleigh jsme poprvé spojili ve čtvrtek a jejich seznamování probíhalo dosti divoce,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Cooper měl snahu Winkleigh pářit, ale ta neměla zájem, takže došlo na cenění zubů i kousání. Ode dneška už jsou však spolu ve výběhu každý den a lidé se tak mohou přijít podívat na vůbec první vombatí pár v Česku.“

Vedle zástupců zoo přivítal Winkleigh i herec Ondřej Sokol. Právě on pronesl loni v televizní soutěži větu: „No to mě poser vombat“. Reagoval tak jako moderátor na otázku o unikátním tvaru vombatího trusu, který má podobu krychliček. Jeho slova se poté dostala i na trička z vombatí kolekce Zoo Praha.

„Každý umělec se chce zapsat do historie něčím významným. Mám velkou radost, že po mně tady zůstane něco tak hodnotného, jako právě citát o vombatích kostkách,“ pronesl před návštěvníky Ondřej Sokol za hlasitého smíchu davu.

Pár vombatů obecných můžou návštěvníci Zoo Praha nejlépe pozorovat kolem
14. hodiny odpolední. Naleznou je v expozičním celku australské a tasmánské fauny Darwinův kráter v dolní části zoo. Vedle vombatů ho obývají tasmánští čerti, ježury či klokani.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM