Produkují bylinky, zeleninu i ryby s minimální spotřebou vody.

Produkují bylinky, zeleninu i ryby s minimální spotřebou vody

Unikátní aquaponickou farmu od Berouna podporuje ve finále E.ON Energy Globe i food blogerka Markéta Pavleje

Na začátku byl sen dvou kamarádů o ekologicky udržitelné a lokální produkci potravin. A ten sen postupně získával reálnou podobu. Dnes v malé středočeské obci u Berouna funguje jedna z největších aquaponických farem ve střední Evropě. Produkuje zeleninu, bylinky a na trh dodává také ryby. A to vše bez nutnosti umělých hnojiv, zemědělské chemie a s obrovskou úsporou vody.

Produkují bylinky, zeleninu i ryby s minimální spotřebou vodyRybí zahrada v Lážovicích letos také usiluje o vítězství v prestižní ekologické soutěži E.ON Energy Globe a získat co největší počet hlasů veřejnosti projektu pomáhá i patronka Markéta Pavleje.

Aquaponická farma v Lážovicích využívá moderní způsob produkce rostlin, které si za pomoci speciální technologie berou živiny přímo z vody, v níž žijí ryby. Vše přitom funguje v uzavřeném cyklu – ryby produkují živiny pro rostliny a ty jim na oplátku čistí vodu. Voda z kádí obohacená o rybí hnojivo se čerpá do hal, ve kterých rostou rostliny pouze z vody.

„Dole chováme ryby, krmíme je a ty nám dodávají hnojivo pro rostliny, které na oplátku čistí vodu zase zpátky k rybám. Ušetříme tím až 90% vody oproti běžným recirkulačním systémům a nepoužíváme žádná chemická hnojiva, herbicidy nebo pesticidy,“ říká zakladatel farmy Jan Dušek. Soužití rostlin s rybami funguje přirozeně a jednoduše.

Tento způsob hospodaření má také daleko nižší nároky na plochu zemědělské půdy, protože rostliny v halách rostou v několika patrech nad sebou. Aquaponická farma v Lážovicích nedávno otevřela nový hi-tech skleník o rozloze 900 m2, na jehož technologii spolupracovala s Českou zemědělskou univerzitou. Vznikla zde unikátní dvousmyčková aquaponická technologie, která využívá veškerou živinami obohacenou vodu i přebytečné teplo z chovu ryb.

Jedná se o jednu z největších aquaponických farem ve střední Evropě. V Česku jde o jediné zařízení svého druhu s reálnou produkcí ryb, bylin a zeleniny.