S ČEZ RunTour běžely nad Prahou více než tři tisícovky běžců. Závod jim odstartoval Jaromír Jágr

Jaromír Jágr odstartoval ČEZ RunTour

S ČEZ RunTour běžely nad Prahou více než tři tisícovky běžců.

Hokejista Jaromír Jágr, tenistka Barbora Strýcová, ale také nejlepší čeští maratonci ozdobili svou účastí pražský závod ČEZ RunTour. V parku Ladronka se opět postavily na start více než tři tisícovky běžců, kteří si užili královský závod celé sezony oblíbeného rodinného seriálu.

Ani větrné podzimní počasí nesmazalo účastníkům předposledního letošního závodu ČEZ RunTour z tváří běžecké úsměvy. Užili si nejen den plný běžeckých závodů, kterých se zúčastnilo nejvíce běžců z celé sezony, ale také nabitý doprovodný program, v rámci kterého se mohli v ČEZ Energy zóně setkat s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem nebo semifinalistkou Wimbledonu Barborou Strýcovou.

Dopolední část programu patřila dětem, které závodily při Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů. Po nich už se do startovního koridoru začali řadit účastníci rodinného běhu na tři kilometry, ve kterém zvítězili Kryštof Vilk (10:07) a teprve desetiletá Martina Chudová (11:19).

Přibližně tisícovka běžců se zúčastnila závodu PUMA RUN 5 KM – nejrychleji z nich běželi po rychlé trati s krásnými výhledy na Prahu Michal Burian (15:48) a Lucie Pavlištová (18:06). Před nejprestižnějším závodem ČEZ RUN 10 KM namířil startovní pistoli do vzduchu Jaromír Jágr, který s úsměvem popřál běžcům, aby porazili starostu Prahy 6 Mgr. Jakuba Stárka stojícího na startu v první řadě. „Je tady daleko víc lidí, než jsem čekal, což je moc dobře. Je důležité, že lidé sportují. I když já se musím přiznat, že mám odmalička negativní vztah k běhání. Narodil jsem se těžkej a většinou jsem dobíhal poslední,“ smál se. Vítězi desetikilometrového závodu se stali Michal Šmahel (31:13) a Hana Homolková (36:49).

Na nejdelší trati závodily také štafety. A jedna z nich byla svým složením i smyslem zcela výjimečná! Třetí příčku obsadil tým PUMA 75, který byl sestaven k oslavě 75 let této ikonické značky. Spojil generace, profesionály i hobíky z Česka a Slovenska. Kapitánkou týmu byla Eva Seidlová, která letos oslavila stejně jako PUMA své 75. narozeniny a během své kariéry absolvovala už 506 maratonů! Společně s ní běželi olympionička Marcela Joglová, pražský umělec Jan Bican a mistr Slovenska v půlmaratonu Martin Rusina.

Závodníci i jejich doprovod si mohli také v Praze vychutnat rozsáhlé zázemí, odpočinout si v relaxační zóně O2, dobít se energií ve stánku Edgar.power, zajít si na masáž od ALPY a Nadace Leontinka, zasoutěžit si o elitní běžecké boty PUMA nebo si třeba vychutnat výborné jídlo z LIDL menu.

Běželo se pro děti i nevidomé

S ČEZ RunTour běžely nad Prahou více než tři tisícovky běžců. Závod jim odstartoval Jaromír JágrNa každém závodě ČEZ RunTour se běží také pro děti a mladé lidi s těžkým osudem. Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým lidem, i tentokrát dostane 50 korun z každého uhrazeného startovného.

Pomáhat je ale možné také jinak, a to prostřednictvím mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. V ní uživatelé získávají body za své sportovní aktivity. Tyto body pak mohou přiřadit vybranému projektu, kterému Nadace ČEZ následně věnuje finanční prostředky. V rámci partnerství běžeckého seriálu RunTour a společnosti ČEZ je mezi projekty vždy zařazován dětský domov z kraje, ve kterém se konkrétní závod koná. Tentokrát se podařilo vyběhat 70 tisíc korun na lepší vybavení pro Dětský domov Mladá Boleslav. „Děkujeme všem běžcům, kteří s námi prostřednictvím aplikace podpořili dětský domov v Mladé Boleslavi. Finanční prostředky díky tomu půjdou tam, kde jsou opravdu potřeba,“ dodává ředitel závodu Marek Pirzkall z pořádající agentury VMLY&R.

ČEZ RunTour už má před sebou jen poslední závod letošní sezony. Ten se uskuteční 21. října na dostihovém závodišti v Pardubicích. Chcete se na start postavit také? Registrujte se už dnes na www.run-tour.cz, protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!

Zdroj včetně ©foto LJM