Mexický svátek mrtvých v Holešovické tržnici

Mexický svátek mrtvých v Holešovické tržnici

Celodenní Estados Unidos Mexicanos pop-up a řízné mexické delikatesy, večerní party a oslava života i smrti

 Říjen, Holešovická tržnice – Gurmánská pop-up série v Holešovické tržnici pokračuje na mexické vlně a tentokrát nabídne ostré chutě středoamerického tequila království v rámci druhého ročníku akce Día de los Muertos neboli Mexického svátku mrtvých. Přes den ráj milovníků tacos, guacamole, chilli con carne a nachosu, workshopy a program pro celou rodinu, večer pak tequila party, která oslaví život i smrt. Menu plné Mexika a slunce, karneval a party do pozdních hodin, to vše nabídne Mexický svátek mrtvých 2. listopadu od 11.00 hodin v prostorách Holešovické tržnice v Hale 17 / 13 a na přilehlém korzu. Nenechte si ujít sluncem provoněné chutě, karnevalové masky, ale také koncert United Flavour, Mariachi Azteca de Praga, Naomi Villegas, Lozt Mezcal a DJ Gadjo na ojedinělé akci, kde oslavíte život současný i život po životě.

Přes den mexická chuťová jízda, večer karnevalová party         

Mexický svátek mrtvých v Holešovické tržniciSérie pop-up dnů v Holešovické tržnici už letos potěšila chuťové buňky milovníků Pastrami i italské kuchyně, nyní se ke slovu dostávají příznivci pikantních chutí, a to nejen té mexické, která však bude v hlavní roli Mexického svátku mrtvých. Přes den tak bude možné ochutnat spoustu jihoamerických dobrot, skvělé alko i nealko drinky, večer pak v hlavní roli party s tequilou.

Zejména rodiny s dětmi budou moci užít odpolední workshopy a pustit se do tvorby a přípravy masky na večer. V pozdějších hodinách se pak můžou vytrvalci ponořit do jižanských rytmů a oslavit duše živé i duše již odešlé. „V loňském roce proběhl Mexický svátek mrtvých v Tržnici poprvé. Po beznadějně vyprodaném prvním ročníku víme, že české publikum velmi rádo na své zesnulé vzpomene nejen návštěvou hřbitova, ale i zvesela na barevné mexické party,“ komentuje akci Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice a dodává: „Akci jsme proto letos významně rozšířili o celodenní gastronomický pop-up s řadou jihoamerických specialit a zdarma nabídneme také odpolední dětský program v Hale 13. V sousední Hale 17 pak večer vypukne pořádná party se spoustou skvělé hudby, a ještě lepších drinků.“  Denní program pro děti a mexický pop-up s jídlem je se vstupem zdarma.

DÍA DE LOS MUERTOS

Celodenní Mexiko Pop-up vyvrcholí večerní party v Hale 17. Proto si přijďte si užít koncert legendární kapely United Flavour, vystoupení typicky jihoamerických kapel Mariachi Azteca de Praga a Lozt Mezcal, zpěvačku Naomi Villegas a v závěru večera si zatančete v rytmy DJ Gadja v doprovodu saxofonisty El Checo.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM