Sparta je v celkovém vývoji před námi o rok dál, řekl po porážce plzeňský trenér Koubek

Sparta v 10. kole Fortuna ligy porazila zaslouženě Viktorii Plzeň 2:1

Sparta je v celkovém vývoji před námi o rok dál, řekl po porážce plzeňský trenér Koubek

Podle trenéra plzeňských fotbalistů Miroslava Koubka (72) se ve šlágru 10. ligového kola FORTUNA:LIGY ukázalo, že Sparta je ve vývoji o rok dál než Viktoria. Navzdory porážce 1:2 své svěřence za výkon od druhé části prvního poločasu pochválil. Nejstarší trenér v nejvyšší soutěži si zároveň na tiskové konferenci pochvaloval kvalitu a úroveň utkání, která převýšila pražské derby z minulého týdne.

„Sparta vyhrála zaslouženě, vytvořila si více finálních situací. Celá podstata je v tom, že Sparta je dnes v celkovém vývoji před námi o rok dál. Je sehranější, zkušenější, prostě byl vidět jejich roční náskok pod současným vedením. My mužstvo nějakým způsobem představujeme, ještě to bude chtít čas,“ uvedl Koubek.

Připustil, že jeho svěřenci úplně nezachytili začátek. Už na konci druhé minuty inkasovali a obraz hry srovnali až zhruba v polovině úvodního dějství. „Před zápasem jsme si věřili, aby ne. Nebyli jsme ti, kteří se něčeho obávali. Pak je nějaká realita na hřišti a v úvodu zápasu jsem cítil respekt ze soupeře. Nezachytili jsme takové, nazvu to evropské tempo, Sparty. Presink, intenzita, rychlost. Také se o to snažíme, myslím, že jsme na dobré cestě, ale oni jsou trochu dál,“ uznal Koubek.

„Viděl jsem tam rozdíl – napadání, dostupování, rychlostní věci, osobní souboje. Když to na vás spustí, pokud správně nereagujete, máte problémy. Věděli jsme, že nás čeká toto pojetí. V kabině jsme si zdůrazňovali, že začátek bude od Sparty vehementní, intenzivní, vitální. A on byl,“ doplnil Koubek, který se vrátil na plzeňskou lavičku před sezonou.

Zdroj včetně ©foto https://www.livesport.cz/ ; LJM