Bohemians Prekop

Všech pět pražských fotbalových celků ve 13. kole zvítězilo!

Jedinečný víkend prožili fanoušci pražského fotbalu.  Posuďte sami:

Sparta doma porazila České Budějovice 4:0 a vede Fortuna ligu před Slávií, ta doma porazila Slovácko 2:0 a je druhá právě za Spartou. Bohemians 1905 porazili sice se štěstím Jablonec 0:1. Tím to ale nekončí ve FNL Dukla porazila Chrudim 1:0 a dýchá na záda prvnímu Vyškovu. A Žižkov porazil doma Zbrojovku Brno 4:2, prostě paráda.

Co na to jednotliví aktéři?

Kaan Kairinen proti Budějovicím vstřelil svůj první vítězný gól v dresu Sparty. K tomu si připsal asistenci.

Kaane, první vítězný gól ve Spartě. Jaké jsou tvoje pocity?

Sparta vs České BudějovicePocity jsou úžasné. Byla to tady na Letné zase fantastická atmosféra. Úžasná výhra. Dali jsme dnes moc krásné góly. Celkově si myslím, že jsme jako tým podali dobrý výkon.

Jak bys popsal ten svůj gól?

Dostal jsem skvělou přihrávku od Kary. Dovezl ten balon do vápna, nahrál mi, aniž by se musel dívat. Věděl jsem, že tyhle věci umí. Ta přihrávka byla úžasná. Viděl jsem, že je to šance, prostě jsem po ní šel a skončilo to krásným gólem.

Připsal sis také asistenci na gól Asgera. Hledal jsi přímo jeho, nebo ses prostě snažil najít někoho ze spoluhráčů před bránou?

Bylo to spíš tak, že jsem hledal někoho před bránou. Bylo to docela daleko, ale věděl jsem, že máme dobré hlavičkáře v týmu. Asgi je velmi nebezpečný. Když se mi podaří trefit správný prostor, on tam bude. To se nám taky celkem hezky povedlo.

Jak důležité vítězství to pro nás je před zápasem s Rangers?

Je to důležité vítězství. Víme, že je vždycky těžké se do toho vrátit po reprezentační pauze. Viděli jsme soupeře, jsou výborní a talentovaní. Připravili si pro nás dnes nějaké výzvy, ale my jsme si připsali velké vítězství. A my jsme teď plni sebevědomí před zápasem s Rangers.

Trenér Brian Priske podepsal v týdnu novou smlouvu. Jak zásadní je tohle pro tebe jako hráče?

Je to velmi důležité. Je to privilegium s ním pracovat. Je to opravdu velmi milý chlapík, a tak dobrý trenér pro nás pro všechny. Každý vidí, co s tímhle klubem dosáhl. Podle mého názoru to je pro klub velmi dobrá zpráva.

Trpišovský: Utkání jsme zvládli silou vůle, toho si fakt cením

Trpišovský 200. zápas„Viděli jsme takové klasické utkání se Slováckem, které nás vždy čeká. Tým s výborně zorganizovanou defenzivou a skvělou hrou bez míče, v obraně nedělají chyby a jsou kompaktní. Je těžké a složité je otevřít, většinou se to povede nějakou standardkou nebo podařenou kombinační akcí. Teď ale z naší strany ani jedno neplatilo, šance po standardkách jsme hlavně v úvodu neproměnili a ze hry se nám tam nedařilo dostat. Pak je varianta dvě, to je nepouštět soupeře do šancí a pořád do něj bušit a tlačit. Náročný styl, kteří oni hrají, je pak na konci, někdy v 70. minutě, unaví, a přijde šance, kterou musíte využít. Nám se soupeře podařilo otevřít až tím gólem, celkově Slovácko předvedlo velice dobrý výkon. Do ničeho jsme je ale moc nepouštěli, kromě jedné situace v první půli, postupný útok nám však tentokrát dělal problémy. Byli jsme nepřesní, i když jsme samozřejmě z různých důvodů nastoupili ve složení, ve kterém jsme ještě nehráli. Někteří hráči navíc hráli na jiných postech, nebylo to vůbec nic jednoduchého, je po repre pauze. Jsme opět rádi za skvělou kulisu a atmosféru, jsem rád, že na konci se nám tam silou vůle a přípravou utkání podařilo dotlačit ty dvě branky a rozhodnout,“ říká po výhře nad Slováckem trenér Jindřich Trpišovský.

Je to, vzhledem k sestavě, zatím nejcennější ligové vítězství v sezoně?
„Dá se to tak říct. Fakt si to cením. Na druhou stranu ale pamatuji i na zápasy před tím, například ten poslední v Liberci, kdy jsme to otáčeli. Ale tohle byl zápas po repre pauze, byl to nechutný, nepříjemný, dobře organizovaný soupeř. Pod Martinem Svědíkem hrají slouho, hrozně těžko se do nich dostává, vždy přijedou s trochu jiným stylem a postavením bez míče. Snaží se na nás něco vymyslet, je to složité, vzhledem k tomu, jak jsme my museli reagovat na některé věci a v jaké sestavě nastoupit, tak si toho moc vážím. Slovácko je kvalitní tým, patří do špičky, bude tam i letos. Myslím si, že i tohle byl zápas, který bychom loni nevyhráli, v tomhle jsme trochu dále, že se nám daří zlomit i tyto zápasy trvalým tlakem. I když tým není v dobrém rozpoložení, jako třeba v Liberci, nebo se dostane do situace, jako třeba teď, tak na ní dokáže zareagovat.“

Proč sestava vypadala tak, jak vypadala?
„Definitivně jsme se o ní rozhodli v pátek před tréninkem. Na poslední chvíli nám vypadl kvůli nemoci Lukáš Provod, který měl hrát ve středové trojici. Posunuli jsme tam proto Lukáše Masopusta, který měl hrát stopera, navíc nám definitivně padl i možný start Igoha Ogbua. Další věc byly karty, Osky nám dorazil z repre až ve čtvrtek, tlačili jsme ho do sestavy, řekl nám ale, že zvládne maximálně poločas. Báli jsme se, hráčů na střed máme jako šafránu. Nechtěli jsme u něj riskovat zranění, které by ho vyřadilo z programu, který nás čeká. Některé věci jsme měli dané, například Mojmíra, tam jsme se jen rozhodovali koho k němu. To byly příjemnější starosti, na jiných postech to bylo horší. Další věc byla organizace hry, standardky, komunikace. Chtěli jsme dát prostor Boluovi, který s námi tady byl a vypadal skvěle, na tréninku se jeví výborně. Chtěli jsme ho využít ve středové trojici, což nám, kromě úvodu, moc nefungovalo. Když jsme se okolo pětadvacáté minuty začali trápit, měnili jsme rozestavení, což jsme opakovali i někdy v sedmdesáté minutě. Ještě ve středu jsem dával rozhovor, kde jsem tvrdil, že všichni hráči jsou zdraví a jsme připravení, od čtvrtka to ale začalo padat. Conrad Wallem si udělal menší distorzi při střelbě na tréninku, celkově během dvou dnů vypadlo asi šest lidí. Definitivní sestava byla jasná v pátek odpoledne před tréninkem.“

Prekop vystřelil na jablonecké Střelnici Bohemce tři body. Jindřišek přepisoval historii

Bohemians porazili v závěrečném klání 12. kol FORTUNA:LIGY Jablonec na jeho hřišti 1:0. Klokanům reprezentační přestávka prospěla, když po brance Erika Prekopa dali zapomenout na špatnou venkovní formu. Naopak Severočeši nezopakovali nadějný výkon z Plzně, pošesté v ročníku prohráli a s pouhými 10 vstřelenými góly zůstali jen dva body nad posledním Zlínem. Velké pozornosti se dostalo střídajícímu Josefu Jindřiškovi, jenž se ve věku 42 let, osmi měsíců a osmi dnů stal vůbec nejstarším hráčem, který kdy naskočil do zápasu české nejvyšší soutěže.

Zdroj včetně ©foto  https://www.livesport.cz/ ; https://www.slavia.cz/ ; https://sparta.cz/ ; LJM