Bolest zad sužuje 80 % Čechů a třičtvrtě nesedí správně, zjistila studie společnosti Liftor

Bolest zad sužuje 80 % Čechů a třičtvrtě nesedí správně, zjistila studie společnosti Liftor

Nová studie provedená českou značkou polohovatelných stolů Liftor přinesla zásadní poznatky o pracovních návycích Čechů.

Ukázalo se, že třičtvrtě dotázaných sedí v práci u počítače a třetina lidí sedí u počítače, tabletu nebo notebooku více než 8 hodin denně.

Bolest zad sužuje 80 % Čechů a třičtvrtě nesedí správně, zjistila studie společnosti LiftorMožná ještě více alarmující je skutečnost, že až 80 % respondentů pravidelně zažívá bolest zad. Navíc téměř čtvrtina uvádí, že tuto bolest pociťuje každý týden. Třičtvrtě dotázaných si také uvědomuje, že sedí několik hodin denně v nepřirozené nebo nezdravé pozici, což zdůrazňuje naléhavou potřebu řešení.

„Během pandemie si Češi zvykli na práci z domova. Pouze 4 % však v našem průzkumu uvedlo, že má k tomu správný stůl i židli. Proto jsme se v Liftoru rozhodli vyvinout novou ergonomickou židli, která ideálně doplňuje náš polohovatelný stůl,“ komentuje Ondřej Jirovec, spoluzakladatel Liftoru. Expertka na zdravé sezení Pavla Maříková doplňuje: „Naše nová židle Liftor Active s unikátní rozdvojenou zádovou opěrkou je navržena tak, aby podporovala aktivní sezení, pomáhala posilovat svaly uživatele během práce a mohla tak redukovat nebo dokonce předcházet bolestem zad.“

Výzkum byl proveden v září 2023 agenturou Ipsos prostřednictvím platformy Instant Research a zahrnoval 500 respondentů z celé České republiky ve věku 20-50 let.

Společnost Liftor

Česká společnost Liftor vznikla v roce 2019 jako nápad tří kamarádů, kteří chtěli sami sebe i své kolegy zbavit bolesti zad způsobenou dlouhodobým sezením. Liftor se zaměřuje na výrobu a prodej zvedacích stolů, které umožňují pracovat vsedě i vestoje, a dalšího ergonomického vybavení do kanceláří a pracoven. Díky vlastní truhlárně umožňuje vysokou customizaci stolní desek, a to nejen ve smyslu rozměrů, ale i dekorů a použitých materiálů. Od objednání do doručení stolu až k zákazníkovi domů to netrvá déle než 48 hodin.

Na českém trhu patří Liftor k nejvýraznějším hráčům v oblasti prodeje polohovacích stolů s plánovaným obratem 100 milionů korun v roce 2023. Mimo Českou republiku působí Liftor také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, v Německu a chystá se na vstup na dánský trh. Všechny produkty Liftor jsou prodeji výhradně na e-shopu www.liftor.cz.

Zdroj včetně ©foto TZ | PR, LJM