Cirk La Putyka připravuje mezinárodní novocirkusový kabaret R.I.E.

Cirk La Putyka připravuje mezinárodní novocirkusový kabaret R.I.E.

Premiéru novocirkusového kabaretu nazvaného R.I.E., neboli Rest In Euphoria / Odpočívej v euforii, o skrytých touhách, vzrušení, euforii a imaginaci připravuje na 7. prosince soubor Cirk La Putyka s režisérem Rostislavem Novákem ml.

Představení s šestnácti účinkujícími z Velké Británie, Kanady, Dánska, Argentiny, Německa, Francie, Itálie a České republiky nabídne na speciální stupňovité scéně podívanou s mnoha novocirkusovými akrobatickými disciplínami na pomezí kabaretu, burlesky, dekadence, vzrušení, tance, rytmu i nahoty. Hudbu skládá slovenská zpěvačka a producentka Katarzia, která ji v představení také živě zahraje. Kabaret R.I.E. uvede Cirk La Putyka v pražském divadle Jatka78, jehož část bude upravena jako sezení u stolků, celkem jednadvacetkrát do konce prosince včetně speciálního silvestrovského vydání. Představení je nepřístupné mládeži do 15 let. Více informací na www.laputyka.cz, vstupenky jsou k dostání na webu souboru nebo v síti GoOut.cz.

Cirk La Putyka připravuje mezinárodní novocirkusový kabaret R.I.E.Inspirací pro R.I.E. se režisérovi stala slavná historie české kabaretní scény počátku 20. století i současný světový kabaret. „Najdeme, co mají společného Voskovec a Werich s Moulin Rouge, La Clique či Blanc de Blanc. Vytvoříme tak něco unikátního, co se na našich jevištích jen tak nevidí,” přibližuje Rostislav Novák ml.

Režisér si pro představení vybral ve velkém konkurzu účinkující z celého světa, kteří jsou mistry svých disciplín – akrobacie pozemní i na laně, čínské tyči, trapéze a kruhu, visu za vlasy, akrobatického i současného tance, práce s loutkami a objekty nebo žonglování. Na vzniku kabaretu vedle domácích tvůrců (choreografie: Šimon Klus, Mirek Kosík, scénografie: Pavla Kamanová, hudba, zpěv: Katarzia, kostýmy, make-up: Kristina Záveská) také spolupracují lidé se zkušenostmi ze Cirque du Soleil – Mathieu Grégoire, návrhář technického riggingu, Chloé Farah, autorka akrobatického designu a choreografie, nebo Charlie Wheeller, cirkusový kouč.

Vytvoříme místo, na kterém zapomenete na denní starosti, na existenci času a prostoru, a kde budete moci svobodně prožít všechno, co k vám přijde. Veškeré niterné pocity, skryté touhy a bezbřehé myšlenky. Místo, kde si odpočinete v euforii,” dodává Novák, který se v R.I.E. dotkne i aktuálních témat – od nahoty, přes gender, environmentalismus až po byznys a politiku. „Jaká je cesta k euforii? Co pro tenhle pocit musí člověk udělat? Stačí se podívat na obraz? Být blízko přírodě? Nebo člověk musí vystoupat někam hodně vysoko, aby ji mohl prožít?,” uzavírá.

Více informací na www.laputyka.cz, vstupenky jsou v prodeji na webu souboru nebo v síti GoOut.

Cirk La Putyka: R.I.E.

Odpočívej v euforii, Premiéra: 7. prosince 2023, Jatka78, Praha 7, Další uvedení: 8. – 31. prosince 2023, Jatka78, 70 min., česky a anglicky, Představení je nepřístupné pro děti a mládež do 15 let

Obsazení: Ange Viaud, Bára Halčáková, John Witte, Karl Emil Dahl, Katrin Cvinerová, Jakub Slovák, Lorena Di Bello, Martin Kadrnožka, Mirek Kosík, Nicole Martres, Patrick McMaster, Selma Hellmann, Quentin Dubot, Tomáš Hrubý, Viktorie Szalóczi, Filip Zahradnický, Helena Nováčková, Katarzia

Tvůrci:

Koncept, režie: Rostislav Novák ml.

Choreografie: Šimon Klus, Mirek Kosík

Scénografie, loutky: Pavla Kamanová

Hudba, zpěv: Katarzia

Akrobatická designérka: Chloé Farah

Kostýmy, make-up: Kristina Záveská

Zvukový design: Jan Mikšátko, David Velemínský

Lighting design: Karel „Karlos“ Šimek

Šéf techniky & Akrobatický rigger: Oldřich Procházka

Rigging konzultant: Mathieu Grégoire

Cirkusový kouč: Charlie Wheeller

Technická produkce: Ondřej Dědeček

Riggeři: Daniel Hajtl, Simon Bareš

Osvětlovači: Lukáš Brinda, Jan Hejzlar

Zdroj včetně ©foto  TZ, LJM