Filmová filharmonie v Rudolfinu

Vánoce s Filmovou filharmonií v Rudolfinu

Filmová filharmonie uvede 17. prosince koncert filmové hudby Vánoce.

Koncert plný krásných melodií z filmů Anděl Páně, Sám doma, Polární expres, Gremlins nebo Láska nebeská a mnoha dalších přijde vhod vánočním nadšencům, ale i těm, kteří budou toužit po úniku z vánočního shonu. Přesně týden před Štědrým dnem se Rudolfinum rozezní díky velkému symfonickému orchestru, pěveckým sborům i sólistům.

Dirigent Robert Kruk bude dirigovat Filmovou filharmonii v RudolfinuFilmová filharmonie sází na vánoční notu a v návaznosti na předchozí rok přináší posluchačům koncert plný tematicky laděných melodií. Vzhledem k velkému zájmu publika uvede letos Filmharmonie koncertní program VÁNOCE rovnou ve dvou termínech, a to 17. prosince odpoledne od 15:30 a ještě tentýž den v 19:30 večer. Pod taktovkou dirigenta Roberta Kružíka vystoupí 90členný symfonický orchestr společně se členy Kühnova smíšeného sboru, chlapeckého sboru Bonifantes a jedním z nejvýraznějších tenoristů své generace Petrem Nekorancem. Velkolepý zážitek tak posluchačům na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina připraví na 160 hudebníků.

Kromě hudby ze světových vánočních hitů jako Sám doma, Polární expres, Láska nebeská nebo Ukradené Vánoce premiérově zazní také suita z české pohádky Anděl Páně nebo hudba ze známého britského animovaného film Sněhulák. Pokud máte doma vánočního Gremlina, nemusíte se ho bát vzít s sebou. Kromě melodií z čistě vánočních filmů zazní také hudba z kmenového repertoáru Filmharmonie v podobě melodií z prvního dílu série Harry Potter, nejen mladé posluchače si navíc získá hudba z filmové pohádky Kráska a zvíře.

Zastoupeni tak budou světoví skladatelé filmové hudby: John Williams, Alan Silvestri, Danny Elfman nebo Jerry Goldsmith, „Široký repertoár orchestru se opět o několik titulů rozrostl. Mezi novinkami mohu vyzdvihnout hudbu z britského animovaného filmu Sněhulák z pera Howarda Blakea a samozřejmě hudbu Miloše Boka k filmu Anděl Páně,“ říká Matěj Lehár, který je ředitelem orchestru a také dramaturgem všech vystoupení Filmové filharmonie, a dodává: „Obsazení velkého symfonického orchestru je při interpretaci filmové hudby zásadní, osobně se nejvíce těším na znělku z filmu Život je krásný, ve které se orchestr, sbor i sólista Petr Nekoranec předvedou v celé své kráse.“

Přijďte si oddechnout 17. prosince do Rudolfina od předvánočního shonu s Filmovou filharmonií. Vstupenky a aktuální informace naleznete na www.filmharmonie.cz a sociálních sítích orchestru.

Zdroj včetně ©foto ČTK, LJM