Veletrh CZECHBUS 2023 uvede technologické novinky odvětví autobusů a hromadné dopravy

Veletrh CZECHBUS 2023 uvede technologické novinky odvětví autobusů a hromadné dopravy

Ve dnech 21. až 23. listopadu se na výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech vrátí největší středoevropský veletrh autobusové dopravy CZECHBUS.

Také letošní 12. ročník představí novinky a trendy z autobusového odvětví, hromadné dopravy, telematiky i servisní techniky. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Veletrh CZECHBUS je tradiční událostí profesionálů z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy, kde si mohou odborníci prohlédnout nejzajímavější novinky a trendy. Také 12. ročník přinese mnoho zajímavostí, a to na expozicích společností SOR, Škoda Group, Busplan, Molpir, Rošero, Daimler Buses ČR, Turancar, AD technik a řady dalších.

Unikátní modely i prestižní soutěž

Řada vystavovatelů přiveze do Letňan unikátní modely dopravních prostředků. Například společnost Scania ukáže návštěvníkům dálkový, luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient o délce 14 metrů na podvozku K450 EB6x24NI. Efficient je inovovaná verze modelu i6s, která má za cíl přinést ještě vyšší úsporu provozních nákladů, především pak paliva.

Na expozici společnosti MAN Truck & Bus bude mimo jiné k vidění MAN Lion´s Coach s inovativním řešením asistenčních systémů, například elektricky aktivní řízení či hlídání pruhů či OptiView zpětná zrcátka, a MAN Lion‘s Intercity LE 12 – příměstský low entry pro Středočeský kraj – odpovídající standardům Pražské integrované dopravy.

Novinkou veletrhu CZECHBUS bude udílení prestižních ocenění GRAND PRIX za nejinovativnější exponát/technologii. O vítězích bude rozhodovat porota složená z nezávislých odborníků a výsledky se oznámí v rámci společenského večera druhý den veletrhu.

Každodenní atraktivní program

V rámci veletrhu bude kromě expozic připraven také doprovodný program napříč odvětvími, který odstartuje po slavnostním zahájení v úterý 21. listopadu v 10 hodin v Hale 4. Po něm bude následovat série tiskových konferencí jednotlivých společností, které uvedou své největší novinky. Od 10:30 na stánku 4A03 společnosti SOR Libchavy, od 11:30 na stánku 4A05 společnosti KAR group + IVECO BUS, od 12:00 na stánku 4B01 společnosti ŠKODA GROUP a od 14:00 na stánku 4C02 společnosti MAN Truck & Bus.

V Kongresovém sále výstaviště se první den uskuteční také odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Ve středu 22. listopadu na ni naváže konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services.

Ve čtvrtek 23. 11. proběhne ENERGO SUMMIT, který se věnuje nejzásadnějším tématům světa energií, o nichž budou hovořit odborníci z ČR i zahraničí. S aktuálními tématy vystoupí např. Bohuslav Čížek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR, Pavel Zámyslický z ministerstva životního prostředí, Martin Hájek z Teplárenského sdružení ČR, Filip Dvořák z Hospodářské komory ČR a mnoho dalších. Z řad zástupců firem pak představí svá témata Martin Šilar ze Siemensu, Pavel Beran z Komerční banky, Lukáš Dobeš ze společnosti TEDOM nebo Jan Hicl z Nano Green. Kompletní program včetně registrace na www.energosummit.cz.

Premiérový souběh

V úterý 21. listopadu se v souběhu s veletrhem CZECHBUS bude konat mezinárodní kontraktační akce cestovního ruchu CZECH TRAVEL MARKET. Vystavovatelé z ČR i zahraničí budou své služby profesionálům z výjezdového, příjezdového i domácího cestovního ruchu nabízet od 9:00 do 17:00 v Hale 2D. Ve speakers corneru v přízemí Vstupní haly I připraví SLOVENSKÝ WORKSHOP ředitelka slovenského zastoupení pro cestovní ruch Marta Kučerová ze SLOVAKIA TRAVEL. V prvním patře haly budou pro zájemce připraveny další dvě akce – CHORVATSKÝ WORKSHOP a MAĎARSKÝ WORKSHOP.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM