Z jednokolejky mezi Ruzyní a Kladnem bude kapacitní a rychlá příměstská železnice

Z jednokolejky mezi Ruzyní a Kladnem bude kapacitní a rychlá příměstská železnice

Modernizace trati z Prahy do Kladna s připojením na Letiště Václava Havla se rozběhla naplno,

už brzy přijde na řadu další úsek. Správa železnic nyní hledá zhotovitele stavby pro úsek mezi Prahou-Ruzyní a Kladnem. Přestavbou a zdvoukolejněním projde přibližně 15 kilometrů trati. Celkové náklady stavby dosahují téměř 8,6 miliardy korun, její realizace je rozvržena do čtyř let.

Z jednokolejky mezi Ruzyní a Kladnem bude kapacitní a rychlá příměstská železniceSoučasná jednokolejka z hlavního města do Kladna se změní k nepoznání. Stavbaři vybudují dvoukolejnou elektrifikovanou trať, kompletní modernizací projdou stanice Hostivice a Jeneč, stejně jako stávající zastávka Pavlov. Navíc budou nově zřízeny zastávky Hostivice-Jeneček a Velké Přítočno. Náhradou za stávající stanici Unhošť pak vznikne zastávka Malé Přítočno.

Všechny stanice a zastávky budou bezbariérové. Stávající traťová rychlost 80 km/h se i díky výstavbě přeložek zvýší až na 145 km/h. Pro lepší dostupnost a obsluhu území budou v blízkosti stanic a zastávek zajištěny přestupy na autobusovou dopravu. Stanice Hostivice a Jeneč a zastávka Malé Přítočno budou navíc doplněny záchytnými parkovišti P+R.

Zdroj včetně ©vizualizace TZ, LJM