V osmifinále proti Liverpoolu www.pestrapraha.cz

Sparta ve čtvrtek porazila Galatasaray Istambul 4:1 a postoupila

V osmifinále si sparťané zahrají proti Liverpoolu

Sparťany los nadchl: Proto hrajeme fotbal. S Liverpoolem si to půjdeme rozdat!

V osmifinále proti Liverpoolu www.pestrapraha.czPodle stopera Martina Vitíka (21) jsou sparťané nadšeni, že si v osmifinále Evropské ligy zahrají proti slavnému Liverpoolu. Spolu s parťákem z obrany Filipem Panákem (28) považuje vedoucí tým Premier League za nejtěžšího možného soupeře, kterého los v Nyonu mohl Pražanům přisoudit.

Letenští ve čtvrteční domácí odvetě porazili Galatasaray 4:1 a v součtu s úvodní venkovní prohrou 2:3 z minulého týdne se po osmi letech probojovali mezi 16 nejlepších mužstev soutěže. Z videa na klubovém webu je patrné, jakou radost los sparťanům udělal. Pražané byli z osudí vytažení jako první a poté, co následoval Liverpool, většina hráčů i členů realizačního týmu vyskočila ze židlí a propukla v jásot.

Trenér Sparty Brian Priske už na Liverpool narazil coby kouč Midtjyllandu ve skupině Ligy mistrů v sezoně 2020/21. Dánský tým remizoval doma s Reds 1:1 a venku jim podlehl 0:2. Utkání poznamenala koronavirová pandemie, v Dánsku vidělo duel jen 147 diváků, zatímco na Anfieldu se hrálo bez fanoušků.

„Budou to pro nás další velké zápasy. Liverpool je obrovský klub. Spousta hráčů a fanoušků se na zápasy bude těšit. Bude to pro nás další velká výzva. Zatím jsem vůbec nepřemýšlel nad tím, jak je porazit. Musíme se soustředit sami na sebe a budeme se chtít prezentovat naším stylem hry. Na Letné i na Anfieldu to bude velká výzva,“ prohlásil Priske.

Zdroj včetně ©foto https://www.livesport.cz/ ; https://sparta.cz/ ; LJM