Nábytek na terasu Technorattan - ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru www.pestrapraha.cz

Nábytek na terasu Technorattan – ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru

Ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru

Technorattanový nábytek je stále oblíbenějším řešením pro vybavení venkovních prostor, jako jsou terasy, zahrady nebo balkony. Jedná se o syntetický materiál, který napodobuje přírodní ratan, ale má mnoho výhod, díky nimž je praktičtější a odolnější. V dnešním článku se blíže podíváme na vlastnosti technorattanového nábytku a porovnáme jej s nábytkem ze dřeva a kovu.

Technorattan – vlastnosti a výhody

Nábytek Technorattan je vyroben z polyethylenu, což je trvanlivý plast odolný vůči povětrnostním vlivům. Díky tomu nábytek z technorattanu nevybledne, neztratí barvu ani tvar, je-li vystaven slunci, dešti nebo změnám teplot. Navíc je odolný vůči plísním, houbám nebo škůdcům, což znamená, že nevyžaduje specializovanou péči ani údržbu.

Nábytek na terasu Technorattan - ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru www.pestrapraha.cz

Technorattanová souprava s vysokým stolem

Za zmínku stojí i estetická stránka technorattanového nábytku – jeho vzhled se velmi blíží přírodnímu ratanu, díky čemuž dokonale zapadá jak do zeleného prostředí, tak do moderní městské architektury. Technorattanový nábytek je k dispozici v mnoha barvách a vzorech, díky čemuž se hodí k jakémukoli stylu uspořádání.

Trvanlivost nábytku z technorattanu

Technorattanový nábytek se vyznačuje také vysokou mechanickou odolností. Materiál je pružný a houževnatý, což znamená, že se technorattanový nábytek při zatížení neláme ani nedeformuje. Kromě toho jsou lehké a snadno přenosné, takže se snadno přemisťují a přestavují.

Srovnání nábytku z technorattanu, dřeva a kovu

Nábytek na terasu Technorattan - ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru www.pestrapraha.cz

Technorattanový terasový box

Při porovnávání technorattanového nábytku s nábytkem ze dřeva a kovu existuje několik důležitých rozdílů. Dřevěný nábytek je sice krásný a přírodní, ale vyžaduje pravidelnou údržbu, impregnaci a ochranu před škůdci a plísněmi. Kromě toho může být náchylný k deformacím v důsledku změn teploty a vlhkosti.

Naproti tomu kovový nábytek může být navzdory své odolnosti a stabilitě náchylný ke korozi a rezivění, zejména je-li vystaven povětrnostním vlivům. Kromě toho vedou teplo a v horkém počasí se mohou zahřívat, což může být při sezení na nich nepříjemné.

Technorattanový nábytek proto představuje kompromis mezi estetikou, odolností a snadnou údržbou. Díky svým vlastnostem je ideální pro venkovní použití bez ohledu na povětrnostní podmínky. Je také ekologičtějším řešením než dřevěný nebo kovový nábytek, protože materiál je plně recyklovatelný.

Nábytek na terasu Technorattan - ideální řešení pro vybavení vašeho venkovního prostoru www.pestrapraha.cz

Pohodlné zahradní židle z technorattanu s konferenčním stolkem

Souhrnně řečeno, terasový nábytek z technorattanu, jako je ten na https://gardenway.cz/ratanovy-zahradni-nabytek, je ideálním řešením pro každého, kdo si cení trvanlivosti, estetiky a pohodlí. Díky svým vlastnostem jsou ve venkovních úpravách stále oblíbenější a poskytují nejen praktické, ale i efektní vybavení rekreačních prostor. Doporučujeme vám proto, abyste při navrhování své terasy nebo zahrady zvážili nábytek z technorattanu!

Zdroj včetně ©foto gardenway.cz ; PR, LJM