AC Milan Ivan Schranz Pestrá Praha www.pestrapraha.cz

Fotbalová realita, Sparta narazila, Slávie živí naději

Velký, spíše obrovský rozdíl v kvalifikačním zápase Sparta vs Liverpool byl v kvalitě zakončení.

V defenzivě oba týmy chybovaly. Výsledná prohra 0:5 odpovídá situaci na hřišti.  Realita je někdy krutá. I když sparťané si zřejmě myslí, že je nespravedlivý… Uvědomme si však, že i ten čestný gól za Spartu vstřelil hráč Liverpoolu. Jasně, pod tlakem útočících hráčů Sparty. Otázkou je, kdyby se míč dostal k útočícímu hráči Sparty, zda by trefil branku…

Slavie hrála větší část zápasu v deseti. Červená karta zřejmě nemusela být, ale byla. Výsledná 4:2  prohra s AC Milán dává naději do odvety věří Trpišovský…

Pojďme se podívat na pozápasové ohlasy:

Brian Priske o „krutém výsledku“ 

Nevím, jestli příliš krutý, ale je to pro nás určitě těžký výsledek. Náš výkon byl určitě lepší, než výsledek naznačuje. Jsme z toho zklamaní. Musíme se ale také pokusit najít nějaká pozitiva. Hráli jsme náš fotbal, vytvořili si několik nadějných šancí a mohli dát více než jeden gól. Dnes proti nám ale nám stála skutečně top kvalita.

O pochvale hráčů po prohře
Brian Priske Pestrá Praha www.pestrapraha.czV kabině jsem týmu řekl, že ve výsledku je to vždycky moje zodpovědnost. Jsem hrdý na to, že se kluci snažili hrát náš fotbal a nezaměřovali se na bránění. To není náš styl hry. Hráči odvedli skvělý výkon, udělali v mnoha ohledech dobrá rozhodnutí a vytvářeli si šance proti jednomu z nejlepších týmů Evropy. Z individuálního hlediska jsme ale udělali příliš moc chyb, což soupeř takového kalibru potrestá. I přes nepříznivý výsledek v poločase jsme ale nepolevili a stále se snažili vstřelit gól.

O rychlém úvodním gólu
Nešlo samozřejmě o start, jaký bychom si představovali. Neumím však říct, jestli to bylo pro zápas klíčové, nebo ne. Dnes rozhodla kvalita Liverpoolu, jsou prostě někde jinde. Můžeme se rovnat s dobrými týmy v Evropě, ukázali jsme, že i s těmi skvělými. Liverpoolu ale musíme vyjádřit úctu, je o jeden, ale možná i víc stupínků výše než všechny kluby, se kterými jsme se doposud setkali. Proti podobným soupeřům nám mohou hrozit takové výsledky, jako ten dnešní.

O zranění Asgera Sørensena
Asger cítil bolest v hamstringu. Musíme počkat na výsledky a pak uvidíme, co z toho bude.

O výkonu Markuse Solbakkena
Markus odehrál dobré utkání. Společně s Kaanem Kairinenem oba drželi míč, byli klidní a dobře se pohybovali. Jeho výkon hodnotím kladně.

O následcích vysoké prohry na morálku hráčů
Očekávám, že se z toho hráči rychle vzpamatují. Je normální, že jsou teď zklamaní a smutní, ale musí se v hlavách rychle vrátit zpět, jelikož nás v neděli čeká další těžký zápas. Náš tým je skvělý, máme tu úžasnou partu. Hráči jsou disciplinovaní a dělají každý maximum. Věděl jsem, že to, co jsem po nich dnes vyžadoval, bude velkou výzvou, ale i tak se po celou dobu drželi plánu a hráli náš fotbal. Už od zítřka se však musíme plně zkoncentrovat na Plzeň.

O odvetném utkání na Anfieldu
Rozhodně nezaparkujeme autobus před naší brankou. Nejprve ale musíme vyhrát v neděli v Plzni. Nastoupí ti hráči, kteří budou koncentrovaní a mentálně i fyzicky připravení na další velmi obtížné utkání české ligy. V Liverpoolu se pak budeme snažit uhrát dobrý výsledek, i když postup do dalšího kola je bude velice obtížný. Bránit ale rozhodně nebudeme.

O výkonu Darwina Núñeze a nevyužitých šancích Sparty
Darwin prokázal úžasnou kvalitu. Proto také hraje za jeden z nejlepších klubů na světě. Podobně kvalitních hráčů ale mají v kádru více, což musíme respektovat. Nastoupili proti nám v plné síle a brali utkání proti nám vážně. Dali do něj všechny síly, čímž nám vyjádřili respekt. Naši hráči museli na hřišti čelit situacím, které z běžných zápasů neznají. Ukázal se rozdíl mezi námi a lídrem tabulky Premier League. Ve výsledku jsem smutný z toho, že jsme soupeře pustili do tolika šancí a dali jen jeden gól.

O atmosféře na Letné
Každý z nás je zklamaný, že jsme pro fanoušky nedokázali vybojovat lepší výsledek. I proto, že výkon jsme nepodali špatný, především v určitých pasážích zápasu. Našich fanoušků si vážíme. I dnes ukázali, jak jsou skvělí, když hráče tlačili za skórováním po celých 90 minut. Vím, že mnoho z nich s námi vycestuje do Plzně i do Liverpoolu na Anfield a věřím, že je už v neděli potěšíme dalším vítězstvím.

Slávisté: Nadějný výsledek, věříme si. Velké díky fanouškům

Krátce po svém příchodu na hřiště Ivan Schranz křižnou dělovkou snížil proti AC Milán na 2:3, sešívaní mohli slavit druhou branku v početní nevýhodě. Nejen o ní slovenský reprezentant rozprávěl po utkání pro #SlaviaTV. Jak vidí odvetu?

Na gól vám stačily čtyři minuty, jaký to byl pocit?
„Skvělý. Ale věděli jsme, jaký je výsledek, že nám zápas utíká. Červená karta celé utkání pokazila, bohužel, museli jsme překopat celou taktiku, přizpůsobit se hře v deseti. To je škoda. Každopádně pořád jde o nadějný výsledek. Věříme si.“

Ve druhé půli jste uhráli nerozhodný výsledek, co jste si v kabině před jejím startem říkali?
„Já v ní nebyl, rozcvičoval jsem se na hřišti. Ale věřím, že od trenérů zazněli informace, jak se na to připravit, měli dostatek času. Museli jsme hodně bránit, zatáhli jsme se hluboko na svou polovinu. Dlouho se nám to dařilo, myslím si, že jsme hráli skvěle. Klobouk dolů před klukama, škoda čtvrtého gólu, bylo by to celé ještě lepší.“

S jakými pokyny jste šel na hřiště v 61. minutě vy?
„Snažit se udržet míč, zkusit dát gól, zaměstnat jejich obránce. A také pomoct do defenzivy. To byly moje hlavní úkoly. Mojmír už toho měl dost, takže to byl také účel, aby si trošku odpočinul a byl připravený na další zápasy.“

Gólovou oslavu jste si užil přímo pod slávistickými fanoušky, byť byli v tom nejvyšším prstenci. Bylo jich na San Siru téměř pět tisíc. Co na to říkáte?
„Fanoušci byli skvělí, na osmdesátitisícovém stadionu byli slyšet celý zápas. Za to jim patří velký dík. Snad jsme jim alespoň trošku udělali radost, i když to výsledkově nevyšlo. Odveta od nás bude věřím ještě lepší.“

Kulisa tak obrovského stadionu se do vás promítla jak, cítí člověk nervozitu, nabuzení?
„Určitě je to krásné, ale v tom utkání to člověk tak nevnímá. Myslím na hřišti, na střídačce to je jiné, tam jsem to vnímal.“

Výsledek připomíná venkovní duel s AS Řím ze základní skupiny, odveta se tehdy podařila náramně. Co bude za týden potřeba proti AC udělat, aby to dopadlo podobně?
„Vidím to tak, že jsme zde dokázali dát dva góly, ukázali sílu. Doma bude hrát před našimi fanoušky, snad v jedenácti hráčích. Všechno je otevřené, když podáme dobrý výkon, všechno je možné.“

Zdroj včetně ©foto https://sparta.cz/ ; https://www.slavia.cz/ ; LJM