Pražský Žižkov láká na novou bytovou výstavbu Pestrá Praha www.pestrapraha.cz

Pražský Žižkov láká na novou bytovou výstavbu

Koupit byt v Praze? Před několika lety bylo zhola nemožné najít vhodnou nemovitost, poslední měsíce pak drtily zájemce vysoké úrokové sazby.

Naštěstí turbulentní čas pominuly, hypotéky pomalu klesají a ceny nemovitostí nerostou jako v minulosti, proto je ideální čas splnit si sen o vlastním bydlení v metropoli. O to více, že se v současné domě budují nové čtyři bytové domy v oblasti horního Žižkova, kde společnost Metrostav Development navázala na předchozí etapy výstavby. Jaké byty se nabízejí a proč volit právě tuto lokalitu?

Žižkov na špici

O třetí městské části se vyprávějí doslova legendy. Ještě před více než sto lety byl Žižkov známý svými knajpami a nevěstinci, ve kterých se prodávaly kradené věci i dohadovaly další kšefty mezi místní galérkou. Čas od času oblast vyčistilo četnictvo, což si mohou diváci připomenout při sledování detektivních povídek, ve kterých hraje ústřední roli kriminální rada Karel Vacátko. Dnes je obraz Žižkova zcela opačný, jedná se o moderní pulzující čtvrť s propracovanou infrastrukturou a skvělou dopravní dostupností.

Trendy architektura

Pražský Žižkov láká na novou bytovou výstavbu Pestrá Praha www.pestrapraha.czProjekt Byty Na Vackově navazuje na předešlé etapy výstavby, které se uskutečnily v ulicích Na Vackově, Rixdorfská, Olgy Havlové a Malešická. Právě podél této ulice se staví čtyři bytové domy v nynější fázi s více než dvěma stovkami bytů. Nabídka bytů na Praze 3 zaujme jednotlivce, páry i rodiny s dětmi, protože se v katalogu nacházejí garsonky, více pokojové nebo dokonce pětipokojové jednotky. Lze si zvolit byt s balkonem, terasou nebo předzahrádkou, samozřejmostí je sklepní kóje nebo komora a garážové stání k dokoupení.

Za pár minut na Václaváku

Největším benefitem projektu Byty Na Vackově je bezesporu lokalita. Perfektní dostupnost umožňuje dojet do všech částí Prahy během pár minut městskou veřejnou dopravou. Večerní setkání na Václaváku? Stačí zamknout dveře a vydat se na blízkou zastávku. Mezi další výhody patří možnost relaxovat v zeleni blízkého parku Židovské pece nebo široká nabídka sportovních aktivit. Na své si přijdou rovněž milovníci kultury, protože Žižkov je centrem večerní zábavy a domovem mnoha divadelních a hudebních scén.

Zdroj včetně ©foto TZ|PR , LJM