Velikonoční trhy na Mariánské náměstí Pestrá Praha www.pestrapraha.cz

Velikonoční trhy na Mariánské náměstí

Představitelé hlavního města dnes slavnostně zahájili již třetí ročník akce Velikonoce na Mariánském.

Pražané i návštěvníci metropole zde mohou zažít příjemnou sváteční atmosféru a nakoupit si zde velikonoční sortiment od sociálních podniků a neziskových organizací. Velikonoční trhy, které pro Pražany a návštěvníky metropole připravilo hlavní město, potrvají v centru Prahy až do neděle 7. dubna a doplní je doprovodný kulturní program i Primátorská velikonoční sbírka potravin.

Velikonoční trhy na Mariánské náměstí Pestrá Praha www.pestrapraha.cz„Velikonoce jsou nejenom důležitými křesťanskými svátky, ale i významnou společenskou událostí. V tomto kontextu velikonoční trhy vnímám a jsem rád, že hlavní město má podíl na jejich konání,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Jsem moc ráda, že příchod jara můžeme odedneška oslavit i na Mariánské náměstí, kde si všichni mohou užít nejen velikonoční atmosféru, ale nakoupit si také řemeslné výrobky od sociálních podniků a podpořit tak dobrou věc,“ říká náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija.

Velikonoce na Mariánském letos znovu nabízejí sváteční dekorace, stánky s velikonočním sortimentem, ukázky tradičních řemesel, ale také staročeský kolotoč pro děti (od soboty 23. března), kreativní dílny i pestrý kulturní program pro děti a dospělé, který se uskuteční vždy o víkendech a také o Velkém pátku i ve Velikonoční pondělí.

Velikonoční trhy na Mariánské náměstí Pestrá Praha www.pestrapraha.czNávštěvníci budou moci na trzích nakupovat celkem v sedmi stáncích, v nichž najdou typický velikonoční sortiment jako jsou pomlázky, kraslice, keramika nebo velikonoční pokrmy.

Nákupem výrobků navíc lidé podpoří sociální podniky a neziskové organizace. Stánky jsou otevřeny na Mariánském náměstí od pátku 15. března 2024 denně od 11:00 do 19:00 hodin, a to až do neděle 7. dubna 2024.

Veškeré informace o akci, včetně podrobného programu, jsou k dispozici na webových stránkách velikonoce.praha.eu.

Součástí Velikonoc na Mariánském bude letos poprvé i Primátorská velikonoční sbírka potravin, která se uskuteční ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj. Sbírka se bude konat v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, od 9:00 do 17:00 hodin přímo před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí a jejím prostřednictvím může široká veřejnost pomoci našim spoluobčanům v nouzi.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM