Pražští kriminalisté zajistili v jednu chvíli na ulici téměř tři sta gramů pervitinu Pestrá Praha ; www.pestrapraha.cz

Pražští kriminalisté zajistili na ulici téměř tři sta gramů pervitinu

Jak rychle drogy nakoupila, tak rychle o ně přišla

Pražští kriminalisté zajistili v jednu chvíli na ulici téměř tři sta gramů pervitinu. 

V polovině března prováděli policisté z desátého oddělení Služby kriminální policie a vyšetřování Prahy II. operativní činnost v okolí stanice metra Anděl. V ulici Nádražní si povšimli dvou osob, které se jevily jako uživatelé drog a vzájemně si skrytě předávaly nezjištěné předměty. Policisté pojali podezření, že se může jednat o prodej návykových látek a na základě toho, oslovili nejdříve ženu, kterou vyzvali k prokázání totožnosti.

Na dotaz, zda má u sebe nějaké návykové látky odpověděla, že ano.

Žena uvedla, že si zakoupila celkem třicet gramů pervitinu od neznámého muže. Provedený orientační test na přítomnost návykové látky prokázal, že se skutečně o uvedenou drogu jedná. Policisté na místě oslovili i přítomného muže, který měl uvedené ženě něco předávat. Muž se ihned doznal, že u sebe přechovává větší množství pervitinu a ženě tuto látku také prodal. Předběžným zvážením zajištěné látky policisté zjistili, že se jedná o téměř dvě stě osmdesát gramů drogy. Kriminalisté, zabývající se pouliční kriminalitou tak v jednu chvíli zadrželi téměř tři sta gramů pervitinu přímo na ulici.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení, kdy ženě za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Muž byl obviněn dle stejného ustanovení, kdy však čin spáchal ve značném rozsahu a v případě odsouzení může za mřížemi strávit až deset let.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM