Premiérové klání CZ FIGHTERS FOR VETERANS Pestrá Praha pestrapraha.cz

Premiérové klání CZ FIGHTERS FOR VETERANS

V pondělí 6. května naplnil pražskou UNYP arénu charitativní projekt CZ FIGHTERS FOR VETERANS.

Jak titul akce napovídá, šlo o podporu českých válečných veteránů. V kleci se tak pro dobrou věc utkali v MMA a boxu vojáci a policisté, kteří vyzvali českou MMA špičku, ale i legendy. Na zápasnické kartě tak figurovali zajímavé osobnosti jako Dvořák, Pokorný, Široký, Humburger, Štummer nebo Přibyl. Premiérový podnik byl zároveň první MMA akcí, jež přímo vysílala Česká televize.

Premiérové klání CZ FIGHTERS FOR VETERANS Pestrá Praha pestrapraha.cz„Výtěžek z charitativní akce, kterou si pod svou záštitu vzalo Ministerstvo obrany, v čele s paní ministryní obrany Janou Černochovou a náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky generálem Karlem Řehkou, putuje na podporu českých válečných veteránů, a to prostřednictvím Vojenského fondu solidarity,“ přibližuje jedno z hlavních poslání akce Ondřej Fiala, koordinátor projektu. O významu celé akce hovoří i to, že generál Karel Řehka na charitativní večer zavítal a přímo tak podpořil celý projekt.

Samotná myšlenka se zrodila u 43. výsadkového pluku. Autory projektu jsou podplukovník Petr Matouš (velitel 43. výsadkového pluku) a npor. Ondřej Fiala (asistent výuky Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany). Nevelký organizační tým je dále tvořený profesionálním zápasníkem organizace UFC Davidem Dvořákem, Tomášem Kvapilem, Jakubem Synkem a Jaroslavem Pokorným.

„Díky tomu, že šlo o charitativní projekt, tak nám vyšli vstříc jak zástupci Oktagon MMA, UFC i KSW, a proto turnaj měl opravdu kvalitní zastoupení. Vážíme si toho a děkujeme za tento přístup,“ dodává Fiala. Jedním ze sportovních taháků byl tak zápas ostříleného UFC zápasníka Davida Dvořáka. Ten v tříkolovém zápase zdolal na body vyzyvatele velitele výsadkového pluku Petra Matouše. I když tentokrát o samotné výsledky západů tolik nešlo, tak výsledky akce přinesly nejedno překvapení.

  • Kult porazil TKO ve druhém kole Sotolongu (MMA)
  • Hvězda porazil na body Přibyla (Box)
  • Dvořák porazil na body Matouše (MMA UDG)
  • Synek porazil na body Glezga (Box)
  • Dvořáček porazil na body Biletskyiho (Box)
  • Pokorný porazil na body Širokého (Box)
  • Štummer porazil na body Kuklu (MMA)
  • Klauda porazil na body Humburgera (Box)

Premiérové klání CZ FIGHTERS FOR VETERANS Pestrá Praha pestrapraha.czVeškeré prostředky z plateb přes QR kódy, DMS a darovací šeky sedmi hlavních partnerů projektu v průběhu večera, směřují na Vojenský fond solidarity. Tento fond, vznikl teprve v roce 2015, ale již má skvělé výsledky v pomoci vojákům, jež se ocitli v nelehkých životních situacích. Během galavečera byla vybrána částka přesahující 600.000 Kč, následující den to bylo již více než 700.000 Kč a dary stále přicházejí. K tomu všemu navíc Nadační fond pro Ukrajinu věnoval 100.000 Kč na podporu ukrajinských rodin padlých vojáků.

“Očekáváme celkový finanční přínos darů v hodnotě přesahující 800.000 Kč. Díky této akci se tak podařilo dosáhnout rekordního milníku fondu, a to 40,000.000 Kč. Samozřejmě, že lidé mohou formou DMS i QR kódy přispívat na tento fond i nadále. Odkazy jsou na https://fightersforveterans.cz ,“ dodává na závěr Ondřej Fiala.

Zdroj včetně ©foto ČTK, LJM