Nerez v České republice Pestrá Praha ; https://pestrapraha.cz

Nerez v České republice – jak často se používá ve městech?

Nerez neboli nerezová ocel, se v posledních desetiletích stala neodmyslitelnou součástí architektury v českých městech.

Díky své odolnosti vůči korozi, vysoce estetickému vzhledu a dlouhé životnosti nachází uplatnění v široké škále aplikací a její popularita tak stále roste.

Kde se s nerezem v Česku setkáváme nejčastěji?

Nejen v českých městech se s nerezovou ocelí můžete setkat každý den, stále více se nerez ocel kromě strojírenství prosazuje v architektuře a stavitelství. V tomto odvětví jsou velmi časté aplikace v oblasti fasád jednotlivých budov, zábradlí, soch, ale i nejnovějších zastávek MHD, protože nerez dodává i malým a jinak nevýrazným prvkům moderní vzhled a skvěle odolává povětrnostním vlivům.

Nejen díky výše uvedeným benefitům se s nerez ocelí můžete setkávat i ve veřejném prostoru. Nerezová ocel je hygienická a snadno se udržuje, není tak divu, že se jedná o stála oblíbenější materiál pro konstrukce odpadkových košů, laviček, ale i dekorativních prvků jako jsou fontány.

Nerezová ocel navíc výborně odolává opotřebení a je tak v hodná i pro užití v oblastech, kdy je kladen vysoký zřetel na bezpečnost. Používá se tak na dopravní značení, zábradlí, ale i eskalátory.

Tím však využití nerezové oceli zdaleka nekončí, protože se používá i pro stavbu vnitřních konstrukcí nebo vzduchotechniku. Zejména v oblasti vzduchotechniky a dalších inženýrských sítí se těší velké oblibě bezešvé trubky a duté tyče žáruvzdorné, kde se nemusíte bát průsaku přes svár nebo prasknutí sváru při požáru.

Proč je nerez tak oblíbený?

Pokud si hrneme hlavní benefity nerezové oceli, pak rozhodně nesmíme opomenout její odolnost vůči korozi, ale i chemikáliím a mechanickému poškození. Díky tomu, že je nerezová ocel neporézní materiál se snadno čistí i dezinfikuje. Jedná se tak i o ideální materiál do zdravotnictví.

V ohledu na design platí, že lesklý povrch nerezu působí moderně a elegantně a používá se tak bez dalších povrchových úprav. Navíc si nerez si zachovává své vlastnosti po mnoho let, což je ekonomicky výhodné.

Skutečně široké škály využití se nerezová ocel těší i z toho důvodu, že je dostupná řada nerezových komponent, které je možné v praxi využít. Přesvědčit se o tom můžete i u jednoho z předních dodavatelů nerezové oceli www.stainlesseurope.cz.

Jak je to s nákupem nerezi v Česku?

Z předešlých odstavců je zřejmé, že zájem o nerezovou ocel roste nejen v Česku, ale i na evropském trhu, a to napříč obory. Dnes už se nerez evidentně nepoužívá pouze ve strojírenství, a tak poptávka po ní roste. Mnohdy je tak problém sehnat spolehlivého dodavatele, který dodrží termíny dodávek, aby nedocházelo k prostojům.

Vhodné tak je si zvolit ověřeného dodavatele, které má širokou škálu nerezových komponent a produktů skladem. Přesně takový je internetový obchod Stainless Europe, který působí po celé Evropě již několik let. Ze Stainless Europe se stává přední distributor, který spolupracuje s nejlepšími výrobci na trhu.

Zdroj včetně ©foto PR, LJM