Naše tipy pro Vás

3. 7. 2020 Sinobo Stadium

MY CHEMICAL ROMANCE

ohlásili návrat na koncertní podia a míří i do Prahy, kde se představí v rámci koncertu pod širým nebem na fotbalovém stadionu v Edenu.

10. 6. 2020 A-PARK LEDÁRNY

AMERICKÝ ROCKOVÝ KVARTET ALTER BRIDGE 

KONCERT JE POŘÁDÁN  V RÁMCI KONCERTNÍ SÉRIE PRAGUE SUMMER FESTIVALU. 

6. 11. 2020 O2 arena

ONEREPUBLIC SE VRACÍ DO PRAHY

Americká pop-rocková kapela OneRepublic právě ohlásila další letošní koncerty v Evropě. Jednou ze zastávek bude i naše hlavní město, po šesti letech….

8. 9. 2020 O2 arena

RAGE AGAINST THE MACHINE OHLAŠUJÍ SVĚTOVÉ TURNÉ.
Legendární kapela Rage Against the Machine v minulém roce opětovně obnovila svoje fungování a okamžitě se objevily spekulace, zda se vrátí i na koncertní pódia.

29. 2. 2020 ŠVANDOVO DIVADLO

Premiéra Lady Macbeth z Újezdu

Hlavní roli Kateřiny Hildebrantové ztvární Natálie Řehořová„Kateřina má mnoho poloh: od děvčete, co ke štěstí přišlo trošku náhodou, po dospělou ženu, co miluje, až to bolí, až po chladnou vraždící bestii na hranici schizofrenie,“ uvádí herečka.

2. 7. 2020 SINOBO STADIUM

PRAGUE ROCK 2020 BUDE ČESKOSLOVENSKÝ!
NEJSLAVNĚJŠÍ ČESKÁ KAPELA LUCIE POTVRDILA SVOJI ÚČAST NA LETOŠNÍM ROČNÍKU FESTIVALU PRAGUE ROCKS. SPOLU S NÍ SE DIVÁKŮM PŘEDSTAVÍ U ČESKÉHO PUBLIKA VELMI OBLÍBENÍ NO NAME A INDIE-POPOVÍ LAKE MALAWI.

25. 6. 2020 O2 arena

Alicia Keys je patnáctinásobná držitelka ceny Grammy, zpěvačka, skladatelka, producentka, herečka, podle časopisu New York Times nejlépe prodávající autorka, ale i podnikatelka a aktivistka v humanitárních organizacích. Od svého debutového alba “Songs In A Minor” si Alicia Keys vybudovala jedinečný repertoár hitů s více než 40 milióny prodaných alb po celém světě. Jako herečka se výrazně zapsala ve filmech „Sejmi eso“, „Holka na hlídání“ nebo „Tajný život včel“. V roce 2011 se poprvé postavila i za kameru….

Betlémské světlo

Pro Betlémské světlo si lidé mohou dojít v sobotu 21. prosince 2019, bude totiž rozvezeno na 528 místních akcí a do 771 vlakových stanic po celé ČR. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v odpoledních hodinách také vypraví historickou tramvaj, ve které bude možné si plamínek Betlémského světla zapálit, a odnést si tak tento symbol klidu a míru do svých domovů. Tramvaj z Výstaviště vyrazí v 13:00, rozvážet světlo bude až do 19:00 hodin.

Zoo Praha o vánocích přeje dětem

Vánoční svátky v Zoo Praha i letos proběhnou ve znamení bohaté nadílky, a to nejen pro zvířata. 24. prosince čekají na návštěvníky komentovaná krmení a setkání, vystoupení lachtanů nebo zlaté prasátko, a mohou také přinést například jedlé dárky, které chovatelé v následujících dnech předají zvířatům. Děti do 15 let mají na Štědrý den vstup za pouhou jednu korunu. 22. prosince se návštěvníci mohou těšit na oslavu sedmých narozenin gorilího samečka Nurua. Více se dozvíte z přiložené zprávy.

GUNS N’ ROSES 19. 6. 2020 PRAHA – LETIŠTĚ LETŇANY

LEGENDÁRNÍ GUNS N’ ROSES BUDOU I V ROCE 2020 POKRAČOVAT VE SVÉM MASIVNÍM KONCERTNÍM TURNÉ, KTERÉ SE PŘEDSTAVÍ V 13 EVROPSKÝCH MĚSTECH.

Doposud jejich Not In This Life Time World Tour navštívilo po celém světě 5, 5 milionu fanoušků.

Série nově oznámených koncertů bude zahájena 20. května v portugalském Lisabonu a kapela v rámci ní vystoupí v 13 evropských městech, mezi kterými nebude chybět například Londýn, Vídeň, Varšava, Mnichov nebo Dublin. Své největší hity Guns N‘ Roses představí opět i před pražským publikem – na letiště v Letňanech se kapela vrátí po třech letech.

JAK KRMIT PTÁKY?

17. 1. – 28. 3. | 9 – 16 h| Areál JIH Botanické zahrady – Na výstavě představíme základní typy krmítek s doporučením, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít. Víte, že podle nejnovějších poznatků je v současné době ptáky zapotřebí přikrmovat celoročně?

DŽUNGLE, KTERÁ NESPÍ

10. 1. – 28. 3. | leden pouze pátky od 18 h, únor – pátky a soboty od 18 h, březen – pátky a soboty od 19 h| Fata Morgana

Chcete překvapit své blízké? Pozvěte je na večerní procházku do skleníku Fata Morgana. Přijďte se projít džunglí, která nespí.

AEROSMITH 24. 6. 2020 O2 arena

AEROSMITH OZNAMUJÍ DATA SVÉHO EVROPSKÉHO TURNÉ, NA KTERÉM OSLAVÍ 50. VÝROČÍ!

Aerosmith, největší americká rocková kapela všech dob, která právě absolvuje sérií rezidentních vystoupení v Las Vegas s názvem Deuces Are Wild, míří do Evropy, kde dohraje omezený počet vystoupení!  Do Prahy se vrátí po deseti letech.

ZRUŠENO !!! IAMDDB 23. 3. 2020

IAMDDB zrušila březnové turné!!!!

Zpěvačka, vyhlásila nové turné na  listopad 2020 a Česká republika se, bohužel, na seznam nových evropských termínů, z produkčních a logistických důvodů, nedostala.

William Shakespeare Jak se vám líbí

13. 12. v 19:00 Divadlo na Vinohradech. Shakespearova krajina duše

Romantická komedie Williama Shakespeara pochází z roku 1599 a oslavuje nejrůznější podoby lásky, svobodu a laskavost.

Začátek je temný: hra začíná na vévodském dvoře, místě intrikaření a politikaření, které v mnohém připomíná současný složitý svět. V téhle společnosti všechny zajímá hlavně zisk a za skvělou zábavu jsou považovány zápasy, podobné dnešnímu wrestlingu. Uzurpátor Frederick (Tomáš Dastlík) vnímá lidi i přírodu kolem sebe především jako zdroj, z něhož může týt.

Program výstav NÁRODNÍ GALERIE PRAHA V ROCE 2020

V roce 2020 představí Národní galerie Praha výstavy Rembrandta, Mikuláše Medka a buddhistického umění. Veletržní palác bude již tradičně hostit celou řadu projektů současného umění. Výstavní sezónu zahájí březnový Grand Opening výstavami Kurta Gebauera nebo architektury brutalismu.

Celý program výstav NG Praha je ke stažení ZDE: PROGRAM NGP

Premium Outlet Prague Airport

10 důvodů k úsměvu v POP! Tip na vánoční nákupy
 
1. Cestou do POP se nebudete stresovat v kolonách
2. Na krytém parkovišti s 2 400 místy vždy bez problému zaparkujete
3. Okouzlí Vás vánoční výzdoba a uličky ve stylu staré Prahy
4. Nadchne Vás padající sníh u osmi metrového vánočního stromečku
5. Díky velkorysému prostoru se nebudete tlačit ve frontách
6. V 70 obchodech s více než 200 značkami vyberete dárky pro celou rodinu
7. Nakoupíte dvakrát více dárků díky jedinečným slevám až 70 %
8. V restauracích a kavárnách si pochutnáte na vánočních specialitách
9. Užijete si sledování letadel na terase nebo expozici Engine Classic Cars Gallery
10. Díky prodloužené otevírací době do 21.00 nakoupíte v klidu a beze spěchu

MARPO & TROUBLEGANG

27. 6. 2020, Sinobo Arena

Po velkém úspěchu loňské desky Dead Man Walking, se kterou vyprodali pražskou O2 arenu, vydali Marpo & TroubleGang své druhé společné album.
Jmenuje se symbolicky DVA a vyšlo koncem listopadu 2019 u vydavatelství Universal Music. Materiál z novinky, stejně tak průřez Marpovy dosavadní hudební kariéry, zazní příští rok na speciálním koncertě v pražském Edenu.

5 SECONDS OF SUMMER

1. 6. 2020 Praha, O2 arena

Australská senzace 5 Seconds Of Summer v příštím roce poprvé zahraje v Praze! Je jen málo australských kapel, kterým se povedlo zabodovat nejen v domovských končinách, ale zároveň pobláznit Ameriku, Evropu i Asii.
K čestným výjimkám patří čtveřice 5 Seconds Of Summer, která právě ohlásila velké světové turné. Během něj zavítá samozřejmě i do Evropy a jednou z jejích zastávek bude i naše hlavní město!

TEENFILMFEST – 1. ročník v kině Světozor

Historicky první ročník mezinárodního filmového festivalu představující tvorbu mladých talentovaných umělců proběhne v kině Světozor o adventním víkendu 14. – 15. prosince.  Do čela poroty usedne Vít Klusák, jedním z ambasadorů projektu je například známý český youtuber a zpěvák Reago.

Bude se soutěžit v pěti kategoriích: hraný film, dokument, animace, experimentální tvorba, ostatní (music video, reklama apod.). Festival také bohatý doprovodný program. Pro děti i dospělé budou sworkshopy Dílna mladých dokumentaristů, Profesionální youtuber a Začínající rozhlasový reportér…

Svět Medúz Arkády Pankrác

Na střeše OC Arkády Pankrác objevíte ojedinělou expozici ze světa mořských živočichů – je jí medúzárium Svět Medúz, kde naleznete více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.
Zcela unikátní světový projekt medúzária, kde se pod jednou střechou prolíná ohromující život medúz. To je pražský Svět Medúz v OC Arkády Pankrác. Můžete pozorovat více než 10 tisíc medúz různých druhů, tvarů i velikostí v 38 akváriích.

KISS Praha 2020

KISS – photo credit Jen Rosenstein_LR

1. 7. 2020 Praha, O2 arena

KISS END OF THE ROAD

Po epické a příběhové pětačtyřicetileté kariéře, která zahájila éru rockových legend, KISS oznámili, že v roce 2020 prodlouží své závěrečné turné, vhodně pojmenované END OF THE ROAD.
Skupina dnes 14.11.2019 potvrdila, že se v rámci rozlučkového turné ještě jednou vrátí i do České republiky, a že v rámci své monumentální show vystoupí v pražské O2 areně.

HARRYSTYLES_ADMAT_EUROPE_LR

HARRYSTYLES_ADMAT_EUROPE_LR

11. 5. 2020 Praha, O2 aréna

HARRY STYLES

special guest: King Princess

HARRY STYLES ohlašuje nové album, které doprovodí i koncertní turné. Příští rok se poprvé představí i českému publiku! Harry Styles, asi nejvýraznější postava populárního boybandu One Direction, vydá krátce před koncem tohoto roku své druhé studiové album. Na desce “Fine Line“ bude dvanáct písní a vyjde 13. prosince. Již dnes ale zpěvák ohlásil turné, na kterém bude zmiňované album propagovat.

Monkey Business PŘÍSLIBY VÝCHODNÍHO FUNKU

Monkey Business
PŘÍSLIBY VÝCHODNÍHO FUNKU

19.12.2019 21:00 Praha – Lucerna – Velký sál

Holky a kluci – 19.prosince 2019 se opět po letech sejdeme na vánočním koncertě ve velkém sále Lucerny. Naše už tak skvělé těleso bude ještě posíleno o brilantní čtyřčlennou dechovou sekci. Písně tak zazní v ještě funkovější a nadupanější podobě…

30. 5. 2020 – TIPSPORT ARENA

KORN JSOU ZPĚT! SKUPINA OHLÁSILA KONCERTNÍ TURNÉ

KORN SE VRÁTÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY, SPOLU S NÍ DORAZÍ DO PRAHY I HOSTÉ GOJIRA. KORN V PRAZE PŘEDSTAVÍ NOVÉ STUDIOVÉ ALBUM THE NOTHING, KTERÉ VYŠLO 13. ZÁŘÍ 2019.

20.11.2019 hotel Amarilis

Konference VIZE 2020: PRÁVO A PODNIKÁNÍ

Akce se uskuteční v hotelu Amarilis, v 9.00 – 16 hod. Podrobné informace najdete na webu

Zveřejnil(a) Praha sportovní dne Čtvrtek 7. listopadu 2019

Bruslení na Letné 2019/2020

Pojďte si s námi opět zabruslit zdarma na Letenskou pláň naproti stadionu fotbalové Sparty! Zahajujeme již 29. listopadu 😍⛸

Více info na: www.prahasportovni.eu/kluziste-na-letne-2019/

Witold Gombrowicz KOSMOS 14. a 15. listopadu na Nové scéně

Kosmos Foto Martin Špelda

Witold Gombrowicz KOSMOS 14. a 15. listopadu na Nové scéně ND

Někdy mám pocit, že kromě já tu nikdo není.

Witold, mladý hrdina románu Kosmos a jmenovec jeho autora, prchá z dusné rodinné atmosféry ve Varšavě do pod tatranského městečka Zakopané a společně s přítelem Fuksem si najme pokoj v malém rodinném penzionu. Vedro, nuda, erotické snění o dceři domácích a hlavně nález oběšeného vrabce odstartují ve Witoldovi bouři myšlenek….

IRON MAIDEN 7. 7. 2020 PRAHA – SINOBO STADIUM

IRON MAIDEN

7. 7. 2020 PRAHA – SINOBO STADIUM

IRON MAIDEN se v roce 2020 vrátí do Evropy

na závěrečnou etapu jejich Legacy Of The Beast Tour, které 7. července navštíví i Sinobo Stadium (dříve známý jako Eden Arena).

HAPPY CHICKEN CZ – drůbeží farma Divadlo pod Palmovkou

HAPPY CHICKEN CZ – drůbeží farma Divadlo pod Palmovkou

15.11. Divadlo pod Palmovkou

Premiéra nové autorské hry Michala Langa HAPPY CHICKEN CZ – drůbeží farma. „Černá komedie o lidech, kteří to nevzdali“ zachycuje aktuální dění v české společnosti.

Hra se odehrává ve fiktivním městě Český Bruntál. Práce pro místního velko-drůbežáře a výrobce prvotřídních hnojiv je pro místní jasnou volbou – koneckonců obyvatelé města už dávno žádnou jinou ani nemají…

LINDEMANN

Lindemann
Photo ©: Jens Koch

10. 2. 2020 O2 UNIVERSUM

LINDEMANN vydají 22. listopadu novou desku, kterou v únoru představí na dvanácti koncertech v osmi evropských zemích včetně České republiky. 

Za projektem LINDEMANN se skrývá Till Lindemann, frontman kapely Rammstein, a dále pak Peter Tägtgren, známý především jako zpěvák,
skladatel a kytarista švédské deathmetalové skupiny Hypocrisy a kapely Pain. Již brzy tito všestranně nadaní hudebníci vydají druhé společné album pojmenované F & M, s kterým vyrazí i na evropské turné.

THE CHAINSMOKERS

THE CHAINSMOKERS

8. 10. 2020, TIPSPORT ARENA

The Chainsmokers ohlašují evropské turné, v říjnu příštího roku se vrátí i do Prahy! Nová skladba „Push My Luck“ vyjde v pátek 8. listopadu.

The Chainsmokers, držitelé ceny Grammy a aktuálně jedni z nejrespektovanějších zástupců taneční scény, právě dnes ohlásili evropské turné, které čítá devět měst a bude zahájeno 7. října 2020 v Mnichově.

Letenská husa a košt svatomartinského vína

Letenská husa a košt svatomartinského vína

16.11. 2019 Od 10 do 17 hod. Národní zemědělské muzeum Praha

Veřejná akce · Pořádá Národní zemědělské muzeum Praha

Již třináctý ročník tradiční slavnosti spojené s řízenou degustací svatomartinských a mladých vín předních moravských a českých producentů, prezentacemi, ochutnávkami a prodejem vína a různých gastronomických specialit. Kromě vína a nejrůznějších dobrot nebude chybět ani program pro nejmenší návštěvníky.

AVRIL LAVIGNE

AVRIL LAVIGNE

23. 3. 2020 Tipsport Arena

Avril Lavigne se vrací do Prahy! Kromě svých hitů přijede představit i aktuální album. Autorka hitů Complicated, Girlfriend, My Happy Ending, When You’re Gone nebo What The Hell je konečně zpět!
Zahraje ty největší hity své dosavadní hudební kariéry a nabídne i zásadní skladby
z výtečné letošní desky Head Above Water.

Švandovo divadlo, Marie Štípková jako Kateřina

Marie Štípková jako Kateřina,

23.11. 2019 Švandovo divadlo

V adaptaci Marie Novákové tu brzy ožije jedno z nejslavnějších děl anglické literatury, román Na Větrné hůrce od Emily Brontë. Hereckému obsazení vévodí Marie Štípková jako Kateřina, v roli rozervance Heathcliffa uvidíme nového člena souboru Jana Grundmana.

Festival KOLEM SVĚTA 2019

Festival KOLEM SVĚTA 2019

23.11. 10:00 – 24.11. Clarion Congress Hotel Prague

Největší cestovatelský festival v ČR – 5 promítacích sálů, společně s Exotic Food Festivalem, exotické tance, 70 projekcí, osobnosti českého cestovatelství.

LENNY KRAVITZ

30. 6. 2020 O2 ARENA

LENNY KRAVITZ OZNAMUJE TERMÍNY SVÉHO NADCHÁZEJÍCÍHO MONUMENTÁLNÍHO SVĚTOVÉHO TURNÉ „HERE TO LOVE“,
KTERÉ BUDE TRVAT 2 ROKY A V RÁMCI KTERÉHO VYSTOUPÍ 30. 6. 2020 V O2 ARENĚ.

Müller Kocáb Soukup

22. 10. 2019 FORUM KARLÍN

RICHARD MÜLLER, MICHAEL KOCÁB A ONDŘEJ SOUKUP

Pražská zastávka

SPOLEČNÉ ŠANSONOVÉ TURNÉ PO ČESKÉ REPUBLICE

Václav Berka

9.10. 18:00 U Pinkasů & 14.10. 18:00 U Matěje

Pilsner Urquell slaví 177. výročí, putovní oslavu odstartuje emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

V pražské restauraci U Pinkasů, kde místní v roce 1843 ochutnali Pilsner Urquell jako první v metropoli.

KVĚTY, BUTY A DRUHÁ TRÁVA V DIVADLE ROKU

Divadlo pod Palmovkou

v nové sezóně rozšiřuje svůj program o večery s předními interprety různých hudebních žánrů.  V letošním roce na prknech divadla vystoupí Květy, Buty či Robert Křesťan a Druhá Tráva.

Koncerty v divadle mají jedinečnou atmosféru a již nyní můžu prozradit, že i v příštím roce budeme pokračovat. Na konci ledna vystoupí například Michal Prokop trio,“ říká ředitel divadla Michal Langa.

Komická dvojice Umbilical Brothers_foto archiv Umbilical Brothers

17. až 19. října Švandovo divadlo

Současnou pantomimu v nejlepší formě a kvalitě představí od 17. do 19. října přehlídka Mime Mission v pražském Švandově divadle.

 Nenechte si ujít Umbilical Brothers a jejich vystoupení Nejlepší z nejhorších z nejlepších, patří k nejlepším současným komikům na světě. V Evropě hrají jen zřídka a do Čech se vrací po zhruba sedmi letech. I Jannis Eggelsmann, je skvělý umělec a jeho pojetí rozhodně stojí za vidění. A další

SYSTEM OF A DOWN

16. 6. 2020, O2 arena

SYSTEM OF A DOWN SE PO TŘECH LETECH VRÁTÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY, V PŮVODNÍM SLOŽENÍ

Americko-arménská skupina System Of A Down byla založena v roce 1994 a s 5 studiovými alby se stala jednou z nejúspěšnějších světových formací, která své fanoušky nikdy nezklame a na koncertních pódiích podává ohromující výkony.

Keane by Jon Stone 2019

2. 2. 2020, Forum Karlín

KEANE OHLAŠUJÍ PO VYDÁNÍ NOVÉHO ALBA I VELKÉ EVROPSKÉ TURNÉ!

Keane – jedna z nejúspěšnějších britských kapel posledních dvou dekád. V letošním roce se kapela vrátila po sedmileté pauze a jak první reakce na nové album ukazují, jde o návrat ve velkém stylu a plné síle!

26.10. 2019 v 10:00 až 18:00

Smíchovská náplavka – Hořejší nábřeží

Přijďte si do sytosti užít české zabijačkové tradice a ochutnejte ten nejlepší výběr jitrnic, jelit, prejtů, tlačenek, prdelaček a ovarů. V nabídce budou i šťavnaté uzené klobásky, špeky či šunky.

24. října 2019 v 16:30 až 18:00

Pořádá Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Procházka kubistickou Prahou, která nás povede od Domu U Černé Matky Boží kolem nejznámějších kubistických počinů Emila Králíčka až k Chocholovým domům pod Vyšehradem.

18.10. – 21.10. 14:00 – 17:00 hod.

Pořádá Galerie Harfa

Přijďte si užít sladký víkend té nejlepší čokolády! Vstup na akci je ZDARMA.

Tajemství Vyšehradu

13. října 2019 13:00 až 15:00

Pořádá Vycházky Praha – Prahou s očima dokořán

Navštivte jedno z nejtajemnějších míst v Praze. Najdeme zde legendy z úsvitu českých dějin, hrdou dobou knížecí i vznešenou královskou.

Výroční slavnost 88 let Zoo Praha

28. září 2019

10:45 otevření Rákosova pavilonu

13:00 Vernisáž výstavy Fotím v Zoo Praha

13:30 Vystoupení Losers Cirque Company

Svátek Stromů v Praze

29. 9. 2019 od 14 do 17 hod.

Svátek stromů

  • sousedské občerstvení
  • výtvarný dílna pro malé i velké děti
  • Klíčovský lesopark

19. 10. 2019

7. VELETRH A FESTIVAL SOUČASNÉ FOTOGRAFIE

PRAHA NÁRODNÍ DŮM NA VINOHRADECH A ARCIBISKUBSKÉ GYMNÁZIUM

Při FOTOEXPO 2019 se letos již po šesté uskuteční souboj kreativních nápadů stovek fotografů.

Prodej vstupenek

do 15. listopadu

se mohou žáci a studenti pražských základních a středních škol zapojit do projektu Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny.

 Po správném zodpovězení 20 otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.kpbi.cz.

DÝNĚ HRAJÍ VŠEMI BARVAMI, foto www.botanicka.cz

do 20. 10.

Venkovní expozice – Podzim je nejbarevnější období roku. Příroda má svoji škálu barev, kterou nedokáže namíchat žádný malíř, ale botanická zahrada vám tuto pestrou paletu přiblíží na oblíbené výstavě dýní. Dýně se pomalu probojovala do povědomí lidí po celém světě a stala se nejen nedílnou součástí jídelníčku, ale plní i funkci podzimních dekorací.

HALLOWEEN, foto www.botanicka.cz

31. 10. od 15.00

Ornamentální zahrada, Stráň – Dlabání dýní v období Dušiček je starou keltskou tradicí. Plody k dlabání bude možné zakoupit přímo na místě. Pro děti budou do setmění připraveny soutěže a drobné úkoly. V 18 hodin vyjde tradiční večerní průvod s rozsvícenými dýněmi. Během odpoledne a večera bude také možnost zakoupit v občerstvení špekáček, opéct si ho a posedět u ohně. S sebou si nezapomeňte vzít oblečení, které je možné umazat, lžíci a nůž na dlabání.

banner-finale-web-miss-cr1.jpg

V úterý 29. října 2019 v 19:00h proběhne v divadle Broadway finálový večer Miss České republiky. Na programu jsou módní přehlídky, promenáda v plavkách a doprovodný program. Slavnostní korunku předá úřadující Miss České republiky 2018, Iveta Maurerová. Prodej lístků na webových stránkách divadla Broadway.

22. září 2019

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAžSKÁ – DIVADLO ABC    

Setkejte se s 21 osobnostmi z České fotografie, poslechněte si jejich příběhy a to ve třech sálech divadla ABC. Začátek je v 10:00…

Ilustrační foto IZS

13. a v sobotu 14. září na Výstavišti Holešovice

Může těšit na ukázku hasebního zásahu při zahoření v prostoru motoru autobusu, simulovaného dýmovnicí a jeho následného odtahu či předvedení ostrého zásahu při vyprošťování člověka zpod tramvaje.

Ketupa Peliova;  Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Od 14. září 2019

V České republice budou k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Zoo Praha je chová jako jediná na světě.

14.-15. září 2019

Vinobraní s nejhezčím výhledem.  V trojské botanické zahradě. Víno, burčák a výběr delikates si vychutnáte na vinici sv. Kláry, oba dny do 20:30 hod…

14. 2. 2020 TIPSPORT ARENA

FIVE FINGER DEATH PUNCH

OZNAMUJÍ SVÉ DOPOSUD NEJVĚTŠÍ KONCERTNÍ TURNÉ, S KTERÝM V ROCE 2020 NAVŠTÍVÍ 14 EVROPSKÝCH STÁTŮ.

FIVE FINGER DEATH PUNCH A MEGADETH SPOJÍ PŘÍŠTÍ ROK SÍLY NA SPOLEČNÉM ZIMNÍM EVROPSKÉM TURNÉ, KTERÉ SE ZASTAVÍ I V ČESKÉ REPUBLICE.

30. září – 6. října 2019 na Nové scéně ND

MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL PRAŽSKÉ KŘIŽOVATKY 2019

Třetí ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky opět přiváží mimořádná zahraniční představení. Jde o inscenace a projekty úspěšné na evropských festivalech, všechny posouvají světové divadlo a jindy než na Pražských křižovatkách je v tuzemsku nelze vidět…

23. – 29. září 2019

Mušlový týden v Praze

Ochutnejte moře v Praze. Slávky jsou chuťově vynikající a také velmi zdravé. Obsahují totiž velké množství bílkovin a velmi málo tuku. Kromě toho jsou také bohaté na minerály, vápník, fosfor nebo vitamíny. Pravidelná konzumace přispívá k vyvážené a zdravé stravě.

https://www.praguemusselweek.cz

Na obrázku může být: 3 lidé, text

Pondělí 16. září 2019 v 17:00 až 21:55

Smíchovské slavnosti 2019Městská část Praha 5,

Koncert se uskuteční přímo v centru Smíchova u metra Anděl (výstup Na Knížecí), na brownfieldu, na kterém bylo přes 150 let nákladové nádraží Smíchov.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, boty a text

12.10. v 10:00 až 13.10. v 18:00

Prague Coffee Festival 2019 v Pražské tržnici

Program plný výborné kávy z nejrůznějších koutů světa včetně neomezené ochutnávky v ceně vstupného. Dále pro vás připravujeme prezentace vybraných pražíren a kaváren, cuppingy, workshopy či zajímavé přednášky.

Vypouštění ježků zpátky do přírody

12. září 2019 v 18:00 hodin

Lesy hl. m. Prahy pořádají ve čtvrtek 12. září 2019 v 18:00 hodin v Prokopském údolí místo srazu zde: https://mapy.cz/s/ludobupuca

Arthouse Hejtmánek představuje Jaroslava Verise, malíře ryzí krásy. Dříve uznávaného, později neprávem zapomenutého

Do 13. 10 2019

Veris/Paris. Pod tímto názvem se v aukčním domě Arthouse Hejtmánek v Praze 6-Bubenči otevírá 20. září 2019 výstava českého malíře Jaroslava Verise (1900–1983). Mimořádně všestranný umělec se přátelil se s Františkem Tichým, Toyen, Otokarem Kubínem, Františkem Muzikou a Zdeňkem Burianem.

Den otevřených dveří DPP

Sobota 21. září 2019 v 10:00 až 16:00

Dopravní podnik hlavního města Prahy 

Těšíme se na vás v depu a garáži Hostivař a ve vozovně Strašnice! Sledujte nás, na Facebooku a brzy se dozvíte více 🙂

Bezruký Frantík

BEZRUKÝ FRANTÍK – Tomáš Dianiška a Igor Orozovič, Foto Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou

BEZRUKÝ FRANTÍK – Premiéra: 30. 9. 2019

Černo-černá komedie podle skutečného příběhu se soustřeďuje na vypjaté chvíle Frantíkova života, v nichž tvrdohlavý člověk usiluje o vymanění se z daného osudu i prostředí. Na pozadí novodobých českých dějin tak Frantíka čeká veliký zápas o lidskou důstojnost.

Hadry kosti kůže Luboš Veselý, Miroslav Hanuš, Martin Františák a maketa Jana Wericha, foto Jakub Jíra

Studio Švandova divadla

Werich a Holan v jedné vile. Švandovo divadlo uvede hru Hadry, kosti, kůže

Původní českou hrou Hadry, kosti, kůže, vyprávějící o herci Janu Werichovi a básníku Vladimíru Holanovi, kteří byli dvacet let sousedy ve stejné vile na pražském ostrově Kampa, otevírá novou sezónu pražské Švandovo divadlo. Přímo pro smíchovskou scénu ji napsal Pavel Jurda, režíruje ji nový umělecký šéf divadla Martin Františák. S Miroslavem Hanušem v roli Jana Wericha a Lubošem Veselým v úloze Vladimíra Holana budou mít Hadry, kosti, kůže premiéru 21. září 2019 v komorním prostoru podzemního Studia.

www.svandovodivadlo.cz

Tančící dům

Tančící dům

Navštivte kavárnu s vyhlídkou ze střechy Tančícího domu

Provoz na Vltavě Smíchov & Dětský ostrov

Praha z Vltavy

Využijte nabídku vyjížděk po Vltavě

Stezka pro pěší & cyklisty Černý Most - Rajská Zahrada

Stezka pro pěší a cyklisty

Málo využívaná, ale jedinečná je steska pro pěší i cyklisty mez stanicemi metra Černý Most a Rajská Zahrada

Advent Václavské náměstí

Národní muzeum