Z koncertů

Kopretiny – Sto Zvířat – Pivovar Hostivar H2 – 26. srpna 2021

Kapelu STO ZVÍŘAT,  Honza Kalina zakládal před 30 lety, když učil češtinu na gymnáziu U Libeňkého zámečku, kde tou dobou studoval i Jakub Hermánek.

Koncert byl pro něj zřejmě plný dojmů, však tam také teklo dobré pivo. Tak nám poslal i krátké video. Děkujeme…

PS: snad se toho příště dozvíme víc…

Video: Jakub Hermánek

Rozhovor s Lenkou Dusilovou – na vánočním koncertě v Divadle pod Palmovkou bude mít utajeného hosta

Lenka Dusilová foto-mona-martinu

V pátek 20. prosince se v Divadle pod Palmovkou koná první vánoční koncert Lenky Dusilové – sólo. Lenka je tak po kapelách Květy či Buty dalším interpretem v rámci nových hudebních večerů v Divadle pod Palmovkou. Přinášíme rozhovor s Lenkou Dusilovou nejen o jejím vánočním koncertě.

1) Koncert se koná 4 dny před Vánocemi, bude něčím speciální? 

Koncert bude jako vždy o vnitřním zklidnění a zjemnění a laděním koncentrace mezi mnou a posluchači. Nejsem si jistá, zda se budu zabývat konkrétně vánoční tématikou, ale ráda bych na tento koncert připravila jedno malé překvapení s utajeným hostem, kterého mám zatím v jednání.

2) Jaké máte plány na rok 2020, chystáte nějaké novinky?

V lednu mám první natáčecí dny ve studiu SONO, kde chci  konečně zaznamenat ideu pro svou pátou sólovou desku. Ta završí šestiletý cyklus mé mise skrze různorodé projekty a vůbec mou osobní existenci v tomto období. Ke spolupráci jsem přizvala některé zajímavé osobnosti a bude to myslím dobrodružná mise pro mě s překvapivým výsledkem..a takový je záměr.

3) Máte za sebou úspěšný projekt Monumentum, můžeme se  těšit na pokračování? 

Rádi bychom udělali další ročník v létě 2021. V současnosti to vypadá velice nadějně, máme opět přislíbenou spolupráci s firmou Tondach, bez které bychom celý projekt nedokázali vlastními silami v počátku rozjet a entusiasmus v našem skromném týmu je obrovský 🙂 Monumentum nám dělá radost a dle zpětných vazeb vidíme, že je nad míru smysluplný.. Pomalu se již začínáme bavit o podobě dalšího ročníku.

https://www.facebook.com/lenka.dusilova.fanpage/videos/419713615409717/

4) Co vám dělá v tyto sychravé podzimní dny radost?

Dle jedné lékařky TČM jsem si vzala za vlastní motto, že je dobré být vděčný za jakékoliv počasí a nepřijímám tyto změny už s optikou toho, co by bylo ideální pro mne, ale přizpůsobit se, každý čas má své výhody. Nebát se chodit ven i v tyto dny, dobře se oblékat, baštit adekvátně k tomuto období, aby mi nebyla zima i zevnitř.. Jisté zpomalení v tyto dny a občasné vyplavení některých smutků z temnějších dnů jsou nasnadě a dají obrátit do světla nejen milými činnostmi či společností. Jo, a domácí teploučko je v tyto dny pro mě ideální 🙂

5) Kde hledáte inspiraci k tvorbě?

Díky svým schopnostem a okolnostem v lince svého života i doznívajících ozvěnám z minulosti mé rodiny. Též v obecných událostech a nasbíraných zkušenostech v hudbě a projektech, kterými jsem tohle období prošla a procházím. Experimentuju ráda s ingrediencemi emocí v hudbě a snažím se prostě svojí realitu zachytit svým autentickým způsobem.

Těšíme se 20. prosince od 20:00 hodin v Divadle pod Palmovkou.

Lenky Dusilové se ptala Barbora Olšanová

O2 Aréna