Praha 5 otevře nový skatepark v Jinonicích

Praha 5 otevřela nový skatepark v Jinonicích

Městská část Praha 5 dokončila rekonstrukci skateparku při Butovické ulici v Jinonicích.

Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo v sobotu 14. října. Náklady na vybudování modernizovaného sportoviště s novými prvky přesáhly 3 miliony korun.

Díky rekonstrukci získali zejména teenageři z této lokality skvěle vybavené zázemí pro svůj sport. „Skatepark v Jinonicích chyběl několik let. Proto mám velkou radost, že se nám tuto investiční akci podařilo dotáhnout do konce. Je to taková první vlaštovka našeho závazku postavit více míst pro volnočasové aktivity starších dětí a mládeže,“ říká místostarostka Prahy 5 pro sport Monika Shaw Salajová (SEN 21).

Městská část se snažila jinonický skatepark rekonstruovat už od roku 2019, ale až současnému vedení radnice se podařilo překonat obtíže s výběrem dodavatele. „Během letošních letních měsíců došlo k výrobě a instalaci všech prvků a k dokončení projektu. Celkové náklady hrazené z prostředků městské části činí 3,2 milionu korun,“ shrnuje místostarosta pro územní rozvoj Radek Janoušek (PRAHA 5 SOBĚ).

Milion korun na rekonstrukci sportoviště získala Praha 5 díky spolupráci se společností Letiště Praha. „Těší mě, že náš finanční dar městské části byl účelně využit pro sportování mladých. Pravidelný pohyb je důležitý, stejně jako trávení alespoň části volného času bez elektroniky a já věřím, že atraktivní podoba hřiště přitáhne spoustu zájemců. Podporu okolních komunit považuji za velmi důležitou, neboť upevňuje dobré sousedské vztahy a vznikají díky ní moc zajímavé projekty,“ konstatuje Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha, a. s.

Skatepark tak snese přísná měřítka a uživatelům poskytne potřebný komfort. Má rozlohu zhruba 500 m2, takže je dostatečně velký pro vyžití zkušených i méně pokročilých jezdců. Ti zde mají k dispozici řadu oblíbených prvků: mini u-rampu, sešikmené betonové plošiny, tyčové překážky i tzv. piknikový stůl. Během oficiálního otevření skateparku, které se uskuteční v sobotu 14. října od 14.00 do 18.00 hodin, bude pro děti a mládež připravená skate školka, fingerboard zóna a také exhibice pokročilých skateboardistů. Atmosféru dotvoří stylové vystoupení dýdžeje.

Vedení radnice Prahy 5 plánuje také vznik dalších sportovišť pro mladší věkové kategorie. „Letos bude otevřen ještě jeden skatepark s multifunkčním hřištěm na Hořejším nábřeží na Smíchově a připravujeme také nové projekty v Košířích a na Barrandově,“ dodává místostarostka Monika Shaw Salajová.

Zdroj včetně ©foto, TZ, LJM