Cestovatel Jakub Vágner vydává novou dětskou knížku a pořádá setkání se svými fanoušky

Cestovatel Jakub Vágner vydává novou dětskou knížku a pořádá setkání se svými fanoušky

Jakub Vágner představí svou novou dětskou knihu s názvem „Jak ryby nedaly Jakubovi spát“.

Akce se bude konat v OC Letňany ve čtvrtek 9. listopadu od 13:30 do 16:30. Od 13:30 do 15:30 proběhne autogramiáda autora v prodejně BUSHMAN, v rámci které bude probíhat i předprodej knížky. Od 15:30 do 16:30 bude následovat přednáška, na kterou je vstup pro širokou veřejnost zcela zdarma. Slavnostní křest se bude konat v 16:30. Knihu pokřtí Jakubův bratr Karel Vágner ml. se synem Brunem.

Prostřednictvím své nové knihy se rybář a cestovatel Jakub Vágner vrací zpět do dětských let a vzpomíná na léto plné zážitků. Příběh volně navazuje na knihu „Jak Jakub potkal ryby“, a i tentokrát je plný neopakovatelných dobrodružství. Kniha je bohatě ilustrována kreslířkou Evou Rémišovou.

Hlavním motivem knihy je nejen rybářská vášeň a touha po poznání, ale také nesplněný sen ve formě nepolapitelného sumce. V poutavém příběhu poznává knižní hrdina tajemství přírody, učí se mnoho nového nejen o rybách, ale hlavně sám o sobě. Díky své autenticitě, laskavosti, popisu čisté přírody a hlubokým myšlenkám zaujme příběh nejednoho malého i velkého čtenáře.

Křest nové knihy bude pro rybáře Jakuba Vágnera poslední zastávkou v České republice před letošními Vánocemi. Hned poté se totiž vydává na náročnou expedici do Bhútánu. Do „země hřmícího draka“ vyráží společně s cestovatelem a dobrodruhem Rudolfem Švaříčkem.

JAKUB VÁGNER *24. 12. 1981 V PRAZE

Je v současné době jedním z nejuznávanějších rybářských odborníků na světě v lovu sladkovodních ryb.

Rybaří od pěti let a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr. Dnes je držitelem několika světových rekordů. Od svých patnácti let publikuje do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti spolumoderoval rybářský pořad „Jak na to“ v rámci vysílání České televize. Světově známým v této profesi se stal především díky rybářskému seriálu „Fish Warrior“ vysílaném televizní stanicí National Geographic a sérii pořadů „Big Fish Man“ na Discovery Channel. O svých dobrodružných expedicích směřujících často do odlehlých, mnohdy i málo probádaných oblastí naší planety natáčí pro českého diváka dokumentární cyklus pod názvem „Rybí legendy“. Dlouhodobě se zabývá autorskou tvorbou, produkuje a natáčí filmy s rybářskou tematikou, přednáší pro děti a mládež.

Zdroj včetně obálky ČTK, LJM