XVII. všesokolský slet nabídne pestrý program včetně tradičního průvodu, který si vyžádá dopravní omezení ; Pestrá Praha ; https://pestrapraha.cz/

Sokolové přilétají do Prahy

XVII. všesokolský slet nabídne pestrý program včetně tradičního průvodu,

který si vyžádá dopravní omezení!

Ve dnech od 30. června do 5. července 2024 se v Praze uskuteční XVII. všesokolský slet. Největší sportovně-kulturní událost roku nabídne veřejnosti hromadná vystoupení a pestrý doprovodný program. V neděli 30. června dopoledne se bude konat slavnostní průvod centrem Prahy, který si vyžádá dopravní omezení. Slet sokolů se koná jednou za šest let a ten letošní se odehraje v duchu motta „Slet spojuje“.

„Jsem rád, že se i letos koná tradiční všesokolský slet, který má pro nás velký význam. Sokol spojuje sport s kulturou a uchovává naše tradice, folklór a zvyky a podporuje naši hrdost a jednotu. Nesmíme zapomínat ani na to, jak Sokol v těžkých dobách podporoval vlastenectví a demokracii a posiloval morálku a soudržnost. Sokol je tak důležitou součástí naší kultury a tradic, jsem proto rád, že má plnou podporu od hlavního města,“ uvedl Jiří Pospíšil, náměstek primátora pro oblast kultury, cestovního ruchu a památkové péče.

XVII. všesokolský slet nabídne pestrý program včetně tradičního průvodu, který si vyžádá dopravní omezení ; Pestrá Praha ; https://pestrapraha.cz/„Všesokolský slet je jedinečnou příležitostí, kdy můžeme přivítat Sokoly z celé naší krásné republiky v srdci Prahy. Jsem nadšený, že Sokol dokáže spojit lidi všech věkových kategorií. Sokol není jen o sportu, ale také o komunitě a dobročinnosti. Chci upřímně ocenit úsilí všech cvičenců a cvičitelů, kteří do příprav vložili nesmírné množství energie a nadšení. Tato akce, jedna z největších a historicky nejvýznamnějších sportovních událostí v Praze, je nádherným symbolem soudržnosti a společného ducha, který nás všechny inspiruje. Věřím, že pravidelný pohyb je klíčový nejen pro fyzické, ale i pro psychické zdraví. A právě Sokol si prioritně nezakládá na výkonnosti, ale na radosti z pohybu, což je nesmírně důležité. Tento přístup k životu a ke sportu je přesně to, co potřebujeme podporovat a oslavovat. Sletu zdar!“ řekl Antonín Klecanda, pražský radní pro oblast školství, sportu a volného času.

Tradiční sletový průvod začne v neděli 30. června 10:00 hodin na Václavském náměstí a povede přes Můstek, ulicí 28. října, Národní, Smetanovo nábřeží, Křížovnickou, náměstí Jana Palacha, 17. listopadu, Pařížskou a skončí přibližně ve 12:30 hodin na Staroměstském náměstí, kde bude následovat doprovodný program. Na trase průvodu bude od 00:01 do 13:00 hodin zákaz parkování, po dobu průvodu budou komunikace uzavřeny, provoz bude omezen také na Jungmannově náměstí a na okolních komunikacích trasy průvodu. Pořadatelé doporučují, aby se řidiči této části města vyhnuli. Dopravní opatření se budou týkat také provozu tramvajových a autobusový linek, podrobnosti zde.

Vrcholem sletu budou hromadné skladby ve Fortuna Areně v Edenu ve Vršovicích 4. a 5. července.

Sokolové předvedou celkem 12 skladeb a divákům se představí i hosté. Mimo jiné vystoupí i slavná dánská gymnastická škola Ollerup. Večerní program 4. července dokreslí originální scénické osvětlení i vystoupení hvězd Lucie Bílé a Jiřího Korna. Odpolední vystoupení 5. července, na které jsou již vstupenky vyprodané, rozzáří především dětské úsměvy a zakončí senioři s Věrnou gardou.

„Slet je neopakovatelný životní zážitek, který je úžasný ze všech úhlů pohledu. Věřím, že ten letošní bude patřit k nejlepším v historii. Slet, svátek nabíjející energií, je o přátelství a hrdosti,“ řekl Martin Chlumský, starosta České obce sokolské.

Sletový týden v metropoli nabídne i pódiová vystoupení na Staroměstském náměstí, na Náměstí Míru a u Tyršova domu. O sletu z různých pohledů vyprávějí výstavy na Mariánském náměstí, na Vítězném náměstí, na náměstí Míru a v Poslanecké sněmovně.

Zdroj včetně ©TZ, LJM