Výstava Barrandov Studio 90 let od první klapky

Výstava Barrandov Studio 90 let od první klapky

Barrandov Studio: 90 let od první klapky bude jedna z nejzajímavějších akcí během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Výstava Barrandov Studio 90 let od první klapkyTato výstava bude instalována v budově Galerie umění Karlovy Vary a potrvá od 1. července do 3. září 2023. Milovníkům filmu přiblíží první a poslední desetiletí v historii barrandovských ateliérů, a to zejména prostřednictvím fotografií, kostýmů a rekvizit z filmů, které na Barrandově vznikaly. Součástí bude také projekce, která nahlíží do zákulisí výroby současných filmů a seriálů, na kterých společně pracovali jak barrandovští, tak ti nejlepší ze společnosti UPP – největšího trikového studia nejen v ČR, ale i ve střední Evropě.

 

Ke zhlédnutí bude i dokument, který Barrandov Studio natočilo společně s Českou televizí k výročí první klapky.

Výstava Barrandov Studio 90 let od první klapkySlavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 1. července od 17:00. Uvedou ji Jan Samec, ředitel galerie, a Petr Tichý, generální ředitel Barrandov Studia, který hosty výstavou během vernisáže osobně provede, společně s filmovými architekty Jindřichem Kočím a Milenou Koubkovou. Od 17:30 si zájemci budou moci v rámci workshopu „Modistická dílna“ barrandovského Fundusu kostýmů a rekvizit vyzkoušet výrobu fascinátorů.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM