Tape01 Pestrá Praha

Rocková kapela Tape01 vydala novou melancholickou píseň

Alternativní rocková kapela Tape01 vydala po více než půl roce novou melancholickou píseň.

Pražská alt – rocková kapela Tape01 vydala po delší tvůrčí odmlce nový single s názvem Only Rain Knows. Je tomu tak poprvé po více než půlroční pauze, během které se kapela zabývala především koncertování po České republice a prací ve studiu. Kromě nového singlu, kapela nedávno vydala také svůj první animovaný videoklip k dosud nejposlouchanější písni Animal Instincts.

Single Only Rain Knows vznikl ve spolupráci s několika významnými jmény české hudební scény. Roli zvukového inženýra zastal Jakub Halama ze Spacetime Record Label. Spolupráce s Halamou podle členů Tape01 přináší ovoce: „S Jakubem se už dobře známe. Nejen, že je to skvělý sound engineer, ale postaral se i o produkci a mix singlu.“ Dalším významným hudebníkem, který se na tvorbě singlu, konkrétně jeho masteringu, podílel, je Filip Vlček z kapely John Wolfhooker.

Jak je u kapely Tape01 zvykem, i v novém singlu Only Rain Knows, se střídají pocity ztracení, smutku, ale i naděje v lepší zítřky. Zpívá se o člověku, jehož život je v danou chvíli krásný, ale občas ho jeho vzpomínky trápí natolik, že se spolu s nimi vrací do nešťastné minulosti. Zpěvák kapely, Jan Chotěboř stručně shrnuje: „I když se často zdá být vše sluncem zalitý, déšť může přijít kdykoliv.“

Pražská kapela Tape01 vznikla na jaře roku 2019, kdy vydala své debutové EP s názvem Tales of The Pink Nation, které jí brzy vydobylo základnu věrných posluchačů. Jako mnoha dalším kapelám, i Tape01 zabránila pandemie ve veřejném vystupování. Čas a energii, které by věnovali koncertům, se tak členové kapely rozhodli vložit do druhého EP s názvem Halfway There. Krátce po jeho vydání vznikl vůbec první hraný klip kapely ke skladbě Midnight Ballet. Následoval první animovaný klip ke skladbě Animal Instincts.

Odkazy:

Odkaz na skladbu Only Rain Knows (Spotify)

Odkaz na skladbu Only Rain Knows (Youtube)

Odkaz na kapelu Tape01 (Spotify)

Zdroj TZ, LJM