Alkohol, drogy, mládež

Alkohol, drogy, mládež

V pátek 13.1.2023 večer proběhla rozsáhlá policejní kontrola ve klubu, který se prezentoval vstupem od šestnácti let a soutěží o to, kdo nadýchá víc alkoholu.

Policisté z obvodního ředitelství Prahy I se v noci z pátka na sobotu zaměřili na klub v Praze 7, kde je zaujala soutěž s názvem Tester party. Jejím principem bylo nadýchat co nejvíce promile alkoholu a vyhrát hlavní cenu, jejíž výherce se vyhlašoval ve dvě hodiny ráno. Bezmála třicet policistů a tři jednotky speciální pořádkové jednotky provedli v tomto klubu kontrolu a na jejím konci zjistili devětadvacet mladistvých pod vlivem alkoholu. Čtrnáct z nich nadýchalo přes jednu promili, ale nechyběly ani hodnoty dosahující bezmála dvou promilí alkoholu v dechu. Absolutní vítězkou naší ,,soutěže“ se stala šestnáctiletá dívka, která nadýchala 2.14 promile a tímto výsledkem se dostala na naprostý vrchol klubové soutěže. Její radost z výhry však nesdíleli její rodiče, kteří si pro ni museli v noci přijet na policejní služebnu.

Policisté každý případ zadokumentovali, informovali Orgán sociálně – právní ochrany dětí a podnapilé mladistvé předali jejich zákonným zástupcům.

Dalšími potencionálními výherci večera jsou barmané, kteří dětem podávali alkohol a pro ně může být hlavní výhrou v případě odsouzení za trestný čin podání alkoholu dítěti, až jeden rok za mřížemi.

Zdroj včetně ©fota TZ, LJM