Metrostav Development Vysočanský mlýn

Metrostav Development dokončuje první etapu projektu Vysočanský mlýn

V dubnu 2023 by měla být první etapa revitalizace Okolkových pekáren a Freyova mlýna dokončena.

Pojďme si připomenout jaké jsou plány. Citujeme z webu https://vysocanskymlyn.cz/

Metrostav Development Vysočanský mlýnVe Vysočanech se kdysi pekl čerstvý chléb pro celé město. Zasloužila se o to hlavně rodina Odkolků, jejíž tradici známe dodnes. V areálu, který znal každý Pražan, pro vás nyní chystáme nadstandardní bydlení. K obrazu svému už ho můžete dotvořit sami. Tady můžete žít přesně tak, jak chcete vy. Ve špičkových prostorech si každý najde to své. Mladý pár ocení dobře dostupný menší byt, velká rodina tu najde bezpečný domov.

Cílem revitalizace bývalých pekáren je otevřít celé území lidem a vytvořit prostor, kde se každý bude cítit příjemně a bezpečně. Vedle různých variant bydlení zde přibydou nové parky, hřiště, kavárna či školka.

Podobu Vysočanského mlýna navrhla společnost City Work Architects.

Metrostav Development Vysočanský mlýn„Uvědomujeme si historickou hodnotu místa, proto plánujeme zachovat současný charakter zástavby i samotné kusy historie, což je například zeď mlýna, komín a administrativní budova. Tyto prvky tvoří určitou identitu a připomínku původního areálu pekáren,“ říká architekt projektu Juraj Sonlajtner. Jedním z důvodů zachování původní architektury je jméno Huberta Gessnera, který stál za podobou celého areálu. Vídeňský architekt českého původu patří k největším osobnostem první poloviny 20. století.

Etapy projektu

Metrostav Development Vysočanský mlýnVe Vysočanském mlýnu získají Vysočany areál s vysoce kvalitním rodinným bydlením a rozvinutou občanskou vybaveností. Projekt vyroste ve třech etapách. První etapa nabídne nájemní bydlení. Byty postavené v této etapě odkoupil rezidenční fond MINT, který je bude nadále spravovat. Ve druhé etapě vznikne exkluzivní bydlení s nadstandardními službami v budově bývalého mlýna. Za návrhem jeho revitalizace a dostavby stojí britsko-české studio Bogle Architects. Mlýn doplní ve druhé etapě ještě dvě nové budovy ve středu areálu. Třetí etapa pak představuje byty pro velké rodiny a lidi, kteří chtějí mít pro život opravdu velký prostor.

Termíny dokončení dalších etap projektu jsme nikdy nenašli….  Podobné to je s navazujícím chátrajícím objektem cukrovaru, který má v portfoliu stejná společnost.

Zdroj včetně ©vizualizací https://vysocanskymlyn.cz/ , LJM