FK-Viktoria-Žižkov

Přepeřští rottweileři Viktorku nepotrhali, Žižkov za svým snem vykročil důrazně

Svěřenci koučů Kotala a Šmardy zahájili ČFL přesvědčivou výhrou 0:6 na hřišti ambiciózních Přepeří a do sezóny vstoupili pravou nohou.

Už do poločasu si vytvořili dvougólový náskok, který ve druhé půli ještě navýšili. Na tenisovém kanáru se podílelo šest různých střelců, zatímco obranné řady a gólman Švenger uhájily čisté konto.

Pokud jde o sled gólů, byl to dnes vlastně ideální scénář. Rychlá úvodní trefa, do poločasu druhá a po hodině hry definitivní pojistka. Ovšem domácí rozhodně nebyli odevzdanými pudlíky, ba naopak, dělali čest rottweilerům, které mají ve znaku. Rozdíl v kvalitě byl však od úvodního hvizdu patrný. Viktorka se okamžitě cpala před branku Truksy a dostávala Přepeře pod trvalý tlak. Ten přinesl ovoce poprvé po čtvrt hodině hry, kdy nechali obránci na 25 metrech až příliš prostoru Jiráskovi a to se nevyplácí. Zkušený středopolař se podíval, napřáhl a nechytatelně poslal Viktorku do vedení. To nemuselo trvat dlouho, ale pozorný Švenger jedovatou střelu jednoho z domácích hráčů do sítě nepustil. Pak se vše, naštěstí, vrátilo do původních kolejí a žižkovští dominovali. Po půl hodině prokázala dobrou volbu místa další letní posila Hönig, když Truksou vyražený balon poslal nekompromisně do branky. I tentokrat se Přepeře nadechly k okamžité odpovědi, ale Švenger zasahovat nemusel. Do kabin tak odcházeli viditelně spokojenější borci v bíločerveném a na průběhu utkání se pranic nezměnilo ani po pauze. Definitivně hotovo bylo po hodině hry, kdy Řezáč uklidil za Truksova záda hlavičku střídajícího Petráně. Viktorka si ve zbytku zápasu v poklidu hlídala vedení, zatímco domácím viditelně docházely síly. V závěru dali výsledku konečnou podobu (pro Přepeře snad až příliš krutou) ještě BatiojaBazal a z penalty Petráň a Viktoriáni si už mohli v klidu užít zaslouženou děkovačku s početným kotlem žižkovských fanoušků. Potvrdit dobrý vstup do sezóny budou chtít svěřenci Václava Kotala a Michala Šmardy v prvním domácím utkání, ve kterém přivítáme za týden béčko hradeckých Votroků.

Zdroj: http://www.fkvz.cz/ ; LJM