TRI – SPA 5:1 – Sezona končí ve čtvrtfinále

Sparťani neuspěli, šesté čtvrtfinále na ledě Třince je v této sezoně poslední.

Po dvou třetinách dohánělo dvougólové manko, které domácí navýšili a po porážce 1:5 končí na pátém místě. 

Komentář Sparťanů:

S potřebou zvítězit jsme do zápasu vstoupili aktivně, už od prvních minut jsme však naráželi na pevnou a zodpovědnou defenzivu. Úspěch neslavilo ani obstřelování branky z různých pozic, naopak v osmé minutě odražený kotouč poskakoval v brankovišti, čehož využil pohotový Vladimír Dravecký a dorazil puk do odkryté branky.

Sparta pokračovala v ofenzivním snažení, teč Vladimíra Sobotky však letěla nad, zatímco střelu Adama Poláška ukryl třinecký gólman do své výstroje. Na druhé straně Jakub Kovář vyrazil Růžičkovu střelu ze slotu, načež se třetina překlopila do své druhé poloviny. Šance však nepřibývaly, sparťané marně dobývali útočnou polovinu a Třinečtí čekali na brejky.

V závěrečných vteřinách fauloval David Němeček, a jelikož domácí pár vteřin nevyužili, relativně rychlá první třetina tak dospěla ke svému konci. Oceláři odjížděli spokojenější, sparťanům optická převaha k ničemu nepomohla.

Ustát zkrácené oslabení a pokusit se využít střídačky u útočného pásma vyšlo v úvodu druhé části bezchybně. Krátce po Němečkově návratu však nešťastně v souboji u mantinelu vystřelila hokejka Michala Řepíka, který putoval na trestnou a po půlminutě se na zadní tyčce zjevil nehlídaný Tomáš Marcinko, jenž z dorážky navýšil vedení.

Sparta se snažila převzít iniciativu, nepříjemnou střelu vyslal Michal Kempný, ale Ondřej Kacetl byl ve správné pozici. Za vzájemnou potyčku následně putovali na trestnou Libor Hudáček s Davidem Kašem, více prostoru na ledě prospělo sparťanům, kteří drželi domácí pod tlakem, ale když už se dostávali do střel, pálili jen mimo branku.

Vzápětí fauloval Marko Daňo, ale Vladimír Sobotka z brankoviště neuspěl, Michala Řepíka na levém kruhu vychytal brankář Ocelářů. Slezané oslabení ustáli, hra se v dalších minutách vyrovnala, naopak bylo rušno před Jakubem Kovářem, když do brankoviště padala Adámkova vyražená střela, ale na štěstí pro hosty náš tým nepříjemný okamžik ustál.

Třetí dějství přineslo první výraznější šanci před Jakubem Kovářem, jehož vyrážečku prověřila střela Tomáše Marcinka z mezikruží. Následně se Sparta natlačila do ofenzivy, čímž si vybojovala faul. Ondřej Kacetl však ukryl Formanovu střelu z kruhu, vzápětí vyrazil i Kempného schovaný pokus od modré a skvěle se přesunul k levé tyčce proti střele Vladimíra Sobotky.

Tlak neustával, jenže závar před brankou úspěch nepřinesl a Třinečtí se dokázali ubránit. Oceláři nadále trpělivě hájili slibný náskok a čekali na chybičky, načež jedna přišla. Špatnou rozehrávku na modré čáře zachytil Libor Hudáček, najel si před Jakuba Kováře a hokejkou mezi nohama zavěsil. Okamžitý útok však přinesl ovoce, když Michal Kempný nejprve se střelou od modré neuspěl, ale druhý pokus už se od tyčky odrazil do branky.

Euforii po vstřeleném gólu však utlumilo špatné střídání a dvojka pro naši lavičku. Uteklo sedm vteřin, když Jakub Kovář vyrazil střelu od modré čáry jen před sebe a Tomáš Marcinko dorazil kotouč do sítě. Třígólové manko už se pro sparťany ukázalo jako velké sousto, závěrečný tlak už byl spíše poslední snahou. Trápení a smůlu korunovala hra bez brankáře, kdy se sparťanská přihrávka na modré čáře odrazila od hokejky Martina Růžičky do prázdné branky. Oceláři už si závěrečné vteřiny pohlídali, zatímco náš tým musel skousnout hořké vyřazení.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Chci předně poděkovat a pogratulovat svým hráčům za sérii. Děkuju i Spartě, byly to gentlemanské souboje na hraně fair play a bojovnosti i obětavosti. Jsem rád, že se to nepřelilo nikam dál. Myslím si, že i pro diváky to byly kvalitní zápasy, a jsem rád, že jsme postoupili.“

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): „Poslední tři zápasy byly podobné. Tlačili jsme, ale nedali jsme žádné góly, a proto jsme prohráli utkání i sérii. Nebyli jsme produktivní.“

Zdroj včetně ©fota https://www.hcsparta.cz/ , LJM