Behind The Door vstupují do třetí dekády s novým singlem a chystaným turné

Behind The Door vstupují do třetí dekády s novým singlem a chystaným turné

Vystoupí také 7.3.  v Radiocafé Českého rozhlasu.

Jazzfusion formace Behind The Door složená z hudebníků z předních českých stálic oslavila  koncem roku etapu dvou desetiletí existence živou nahrávkou skladby Chebzí 9 ze studiové  live session. Novým singlem Cross z téhož natáčení v pražských FirstFloor Studio Barrandov nastavují kurs do dalších let. Spolu s novinkou oznamují jarní a podzimní turné po České republice a Slovensku. 7. března vystoupí v Radiocafé Vinohradská 12, v budově Českého rozhlasu.

Behind The Door vstupují do třetí dekády s novým singlem a chystaným turné„Cross je o vnitřním konfliktu mysli a srdce, o neschopnosti učinit životní rozhodnutí. Původně banální dilema, zdali jít po proflámované noci jamovat do holešovického klubu Cross, či nejít, nakonec přerostlo do osobní roviny, vztahy nevyjímaje. Není-li člověk schopen říci A nebo B v tak triviální záležitosti, jak chce potom být v životě vnitřně šťastný a naplněný? Celá tato původně absurdní situace se nakonec přelila až v zoufalství, nespokojenost, vnitřní neklid a vyplynula z ní místy depresivní píseň s pracovním názvem Cross, který už potom zůstal,” vysvětluje Ondřej Valenta, klávesista a autor skladby.

Mixu se zhostil hudebník Jakub Šindler, masteringu pak Miroslav Chyška, kytarista J.A.R. či Illustratosphere Dana Bárty.

Behind The Door vstupují do třetí dekády s novým singlem a chystaným turnéŠestičlenná sestava z Frýdecko-Místecka spolu koncertuje od útlého mládí. Skupina tak působí dvacet let, i když jejím členů je lehce přes třicet. Během té doby se všichni uplatnili v kapelách jako Vltava, Čechomor, Slza či Bandjeez. I přes vytížené koncertní kalendáře spolu šestice tvoří a vystupuje.

„Mám slabost pro neotřelé fúze a u Behind the Door mě baví nejen nestandardní obsazení, ale také, že se pořád vyvíjejí. Pro Radiocafé to také bude experiment, protože šestičlennou kapelu jsme v tomhle celkem komorním prostoru ještě neměli. Hudbu tak budou mít příchozí vyloženě na dosah ruky,” říká hudební dramaturg Českého rozhlasu Jazz Petr Vidomus.

Spolu s Klímkem (Vltava, Kamil Střihavka, Dara Rollins či Maxiband Jana Maxiána v pořadu Máme rádi Česko na FTV Prima) a autorem skladby klávesistou Ondřejem Valentou (Slza, Tereza Mašková, Petr Kolář) tvoří Behind the Door kytarista Radim Přidal (Point of Few a další), bubeník Matěj Drabina (Bandjeez – dříve s Davidem Stypkou, nyní s Kateřinou Marií Tichou, Mario Šeparovič trio), baskytarista Lukáš Čunta (Čechomor) a flétnista Ladislav Muroň (Musica Balkanika, Cotatcha Orchestra).

Behind The Door vystoupí na jaře v Rychlebských horách v Tančírně v Račím údolí 3. března, v ostravském Klubu Parník 5. března, v Klubu Vrátnice v Rožnově pod Radhoštěm 6. března a nakonec v Praze v Radiocafé Vinohradská 12 v rámci pořadu JAZZ CLUB stanice Český rozhlas Jazz 7. března. Na podzim je čeká dalších osm českých a jedna slovenská zastávka.

Zdroj včetně ©foto TZ, LJM